Kinderbijslag zouden willen worden, dat wij met onze gedach ten alleen zouden willen zijn. Maar wij mogen daaraan tenslotte niet toegeven, het leven eist nu eenmaal, van u, van mij en van ieder, dat wij niet blijven stilstaan, hoe moeilijk het ook is. En als wij het dan eens moeilijk hebben, waaraan op zijn tijd niemand ontkomt, is het prettig te weten, dat wij niet alleen gaan, doch dat anderen om ons heen door woord en daad ons willen helpen. Dat ondervindt men het beste, wanneer men zijn pak te dragen krijgt. De lezer(es), voor wie deze regelen bestemd zijn, begrijpt wat wij hier bedoelen. Mogen wij dan allen heel hartelijk dank zeggen voor de belangstelling, medeleven en steun, die wij in deze dagen, waarin wij vaak alleen zouden willen zijn doch, gelukkig, niet alleen gelaten werden, mochten ondervinden. Laten wij nu onze vriend Johan aan het woord. Johan roept zijn tippelaarsters op weer getrouw aan de Zaterdagmiddag-oefeningen deel te nemen, tenminste, wanneer men meer of min der regelmatig aan de komende concoursen wenst deel te nemen. Hij betoogt, en zeer terecht, de noodzaak hiervan om straks beslagen met onze ploeg ten ijs te kunnen komen en daardoor de meisjes zelf het meest mogelijke sportieve genot te kunnen bieden. Sportief genot immers bestaat alleen, wanneer men als ploeg meetelt, wanneer men mededingt in de beoordeling der jury, al is het heus niet noodzakelijk eerste prijzen te be halen. Natuurlijk, daarvoor doen wij ons best, doch als een andere ploeg beter is, zullen wij dat sportief moeten en ook willen aanvaarden, maar door oefening trachten het verder te bren gen. Dit kan niet, wanneer sommige meisjes de oefeningen niet of slecht bezoeken en dan toch gaarne op een concours van de partij willen zijn. Dan kan de ploeg nooit een goed geheel vormen en dan wordt het genoegen van haar, die zich meer inspannen, door degenen die zich minder inspannen bedorven. En dit is het, zegt Johan, wat wij niet willen. Niemand kan hem ongelijk geven. Johan heeft ons ook gesproken over trainings pakjes. Verschillende meisjes zijn er uitgegroeid, anderen hebben ze reeds zolang gedragen, dat er weinig van over is. Dezer dagen zullen wij met Mevrouw Snel praten en het komt zeker op korte termijn in orde. U hoort hieromtrent nader. Johan heeft ook een nieuw systeem ontworpen voor de contributie-inning. Niet voor de dames, want dat loopt perfect, doch voor de herenaf deling. De heren zullen een contributiekaart ont vangen en iedere week in de gelegenheid gesteld worden de contributie te voldoen. Als men zich aanwent dit b.v. te doen op iedere eerste Dinsdag avond van de maand, is dat heel eenvoudig en men is nooit het kwartje-van-de-maand achter. Men hoort hierover binnenkort ook nader. Dan de jaarvergadering. Binnenkort zal deze moeten worden gehouden. Wij zullen nader aan kondigen waar. en wanneer doch rekenen bij voorbaat, dat nu eens ieder lid zich de moeite getroost deze vergadering bij te wonen. Een borrel schenken wij wel niet, doch een kopje koffie kan er altijd nog af. |lTenslotte de zomersport voor de heren. Hoe het met ons nieuwe terrein staat kunnen wij thans niet zeggen. In ieder geval moeten wij binnenkort overleg plegen hoe wij het dit jaar zullen aanpakken. Dat kan ook op de vergadering. V. Op verzoek van enkele arbeiders geven wij hier enkele van de belangrijkste bepalingen betreffende I de Kinderbijslagwet. 1. Wie vallen onder de Kinderbijslagwet? Alle arbeiders, die onder de ziektewet vallen, benevens o.a. personen, wier loon meer bedraagt dan f 4725.per jaar. 2. Wanneer heeft iemand recht op Kinderbijslag? De arbeider, die een gezin heeft van een of meer kinderen of pleegkinderen beneden 16 jaar heeft reclit op kinderbijslag. Echter worden met kinderen beneden 16 jaar gelijkgesteld kinderen van 16, 17, 18, 19 of 20 jaar: a. wier tijd behoudens in geval van ziekte of vacantie geheel of grotendeels in beslag wordt genomen door of in verband met het volgen van onderwijs aan een inrichting voor algemeen vormend- of vakonderwijs; b. die tengevolge van ziekte of gebreken naar het oordeel van het betrokken uitvoerings- I orgaan, blijvend buiten staat zijn met arbeid, die voor hun krachten berekend is, een derde te verdienen van hetgeen lichamelijk en geestelijk gezonde kinderen van gelijke leef tijd in staat zijn met arbeid te verdienen. Voor het recht op kinderbijslag over een kalenderkwartaal is beslissend het aantal kinde ren op de eerste dag van het kwartaal. Voor kinderen, waarvoor reeds recht bestaat op kinderbijslag, krachtens de Kinderbijslagwet voor rentetrekkersbestaat geen recht op kinder bijslag krachtens de Kinderbijslagwet. 3. Hoe groot is de uitkering? Vanaf 1 October 1950 bedraagt de kinderbijslag voor het eerste kind, voor hetwelk recht op kinderbijslag bestaat, 0.44 per dag; voor het tweede en derde kind 0.49 per kind en pet- dag en te rekenen vanaf het vierde kind 0.60 per kind per dag.

Het Anker | 1951 | | pagina 4