AFSTAPPE SPORT de administratie en inlegging van de gelden zo ge makkelijk mogelijk te maken. Vervolgens deelt de lieer Jordaan mede, dat de Directie voor de 430 spaarders, die aan de be palingen van liet spaarreglement hebben voldaan, weer een bedrag beschikbaar heeft gesteld, om dit op de gebruikelijke manier op de betreffende spaar boekjes te doen bijschrijven. Hierna werden onder veel belangstelling de prijs winnaars bekend gemaakt. Na de pauze, waarin koffie met gebak werd aan geboden, werd een film vertoond over bet doel van bet ringen van vogels. Dit verhaal gaat over een ooievaarspaar, dat in de Oekraïne zijn nest heeft gebouwd en daar jaar lijks weer op terugkeert. We beleefden hier de vreugden in het ooievaars gezin mee, maar ook de tegenslag, waarbij de vogels hun smart „uitklepperen" in de sneeuw van het koude land, waar zij gedwongen moesten achter blijven, doordat het wijfje tegen ee:i telegraafdraad vloog en vleugellam werd. Met het einde van deze film was deze bijeen komst weer afgelopen en keerden allen voldaan huiswaarts. L. Ja, men weet ook wel, dat het oversteken hier gevaarlijk is, doch met een klein beetje risico is het altijd nog goed gelukt en was men hierdoor ï/2 minuut eerder thuis. Tot op 't ogenblik en dit kan niet uitblijven dat iemand overreden wordt en dan is het misschien te laat. Iedereen heeft natuurlijk dit bordje gezien en heeft direct begrepen, waarom men hier moet af stappen. Eigenlijk hadden wij ons niet voorgesteld deze maand onze bijdrage voor „Het Anker" te leve ren, maar de Redactie komt op het laatste ogen blik met de mededeling, dat de gewone ruimte gereserveerd is, m.a.w., dat alsnog copie wordt ingewacht. Ach ja, daar zijn van die ogenblikken in ons leven, dat wij eigenlijk liever met rust gelaten Dit spreekwoord geldt voor iedereen. In dit geval denken we echter speciaal aan de arbeiders, die hun fietsen stallen in de rijwiel stalling „Beek". Wij achten ons verplicht deze arbeiders te wijzen op het gevaar, dat hen dagelijks bedreigt bij het uitrijden van de rijwielbergplaats naar de grote weg. Als voorzorgsmaatregel, 0111 een ongeluk door een aanrijding te voorkomen, werd vorige week bij de uitgang het volgende bordje geplaatst: Arbeiders, nogmaals: „Voorkomen is beter dan genezen". Ook ten opzichte van uw gezin zijt ge verplicht hier voorzichtig te zijn. Wie geeft hier het goede voorbeeld? Immers, een goed voorbeeld doet goed volden I..

Het Anker | 1951 | | pagina 3