Oproep ledenvergadering Pensioenfonds, Zieken fonds en Afdelingskas De kern zegt, dat zij het niet eens is met het schrijven van de R.C., waarin genoemd voorstel wordt gedaan. Besloten wordt hierop nog eens nader terug te komen. Verder vraagt de Directie, hoe de kern denkt over 't voorstel om de Zaterdagmorgen vóór de vacantie als collectieve snipperdag vast te stellen. De kern vindt de reden, om deze dag te stoppen, niet van zo'n groot belang, om hier voor het gehele personeel een halve snipperdag vast te stellen. De Directie wijst nogmaals op de toenemende aandrang van de vrouwelijke arbeiders om deze morgen vrij te hebben en verzoekt t.z.t. hierin de medewerking van de kern, als er weer veel aan vragen mochten komen. De Kern zegt deze medewerking toe, waarna be sloten wordt genoemde 2/ dagen collectief vast te stellen. Door een toevallige samenloop van omstandig heden met de aangifte van ziekte, zou een arbeider uit de Spoelerij pl.m. f 8.schade gehad hebben. De Directie is met dit geval niet op de hoogte en zal dit doorgeven. Verder zal de Directie op verzoek van de Kern in overweging nemen, om in verband met de vroege Pasen aan de arbeiders een voorschot te geven op de Kinderbijslag. Rondvraag. Bij de rondvraag worden nog enkele kleine pun ten besproken, t.w. een verzoek om toeslag voor het 6 porter doek voor de 92" getouwen, het verplaatsen van een kast bij de apprêteermacliine en een vraag, hoe de regeling is bij de merkmachine, in verband met minder valide arbeidskrachten. De Directie belooft, dat een en ander nader zal bekeken worden, waarna de vergadering gesloten wordt. L. van het Op Vrijdag 30 Maart a.s. zal weer een gecombi neerde ledenvergadering worden gehouden van het Pensioenfonds, Ziekenfonds en Afdelingskas. Door de meesten wordt de uitnodiging voor kennisgeving aangenomen. De besturen van genoemde fondsen betreuren dit ten zeerste, aangezien nog geregeld blijkt, dat men onvoldoende op de hoogte is van de sociale ver zekeringswetten, waardoor niet alleen een gebrek aan medewerking bestaat hij de uitvoering hiervan, doch betrokkenen ook dikwijls belangrijke schade lijden of vertraging ontstaat bij het doen van uit keringen. Ook komt men het hele jaar door met klachten of moppert men over een hem (haar)- naar zijn (haar) mening aangedaan onrecht. Deze en dergelijke klachten berusten vaak op een gemis aan kennis van deze verzekeringswetten. We achten het ons daarom een plicht alle leden nog eens met nadruk te wijzen op het nut, om deze vergadering bij te wonen. Wie zijn lid? van hel Pensioenfonds alle mannelijke arbeiders, die werkzaam zijn bij Ter Horst Co. N.V. van het Ziekenfonds, Aanvullend Ziekenfonds en Afdelingskas alle mannelijke en vrouwelijke personen, die bij Ter Horst Co. N.V. in dienst zijn, mits 1 hun salaris of loon niet meer bedraagt dan f 4725.per jaar. Genoemde personen wekken wij op, de avond van 30 Maart vrij te houden en door het bijwonen van deze vergadering blijk te geven van hun belang stelling voor de sociale verzekeringen, die voor hen getroffen zijn. De vergadering zal plaats hebben 's avonds 8 uur in de grote zaal van de Huishoudschool, waarover nog nader in de fabriek een bekendmaking zal worden gedaan. Op Dinsdagavond 6 Maart j.l. werd weer de jaarlijkse spaarfondsavond gehouden in de grote zaal van het Parkgebouw. De zaal, die door de heer Mensink voor deze gelegenheid weer netjes in orde gemaakt was, was geheel bezet. Jong en oud was hier vertegenwoordigd. Na de aanwezigen hartelijk welkom te hebben geheten, gaf de heer Jordaan een overzicht van de spaargelden over 1950. Hieruit bleek, dat het aantal spaarders, ook in het afgelopen jaar, weer toegenomen is en per ultimo 1950 643 bedroeg. In totaal werd in 1950 ingelegd f 98.069,55 Terugbetaald werd f 76.181,73 Netto gespaard f 21.887,82 Het totale saldo was op 31 Dec. 1949 f 120.308,04. 't Saldo per ultimo 1950 bedraagt dus f 142.189,86. Spr. dankte hierbij de heer Mekenkamp voor het accurate en vele werk, dat hij het afgelopen jaar weer voor het Spaarfonds heeft verricht. Verder zegt spr. ook de bazen hartelijk dank voor alle moeite, die zij zich hebben gegeven om

Het Anker | 1951 | | pagina 2