de Batchingkamer. In 1921 verhuisde hij naar de afdeling Pakkerij, waar hij hoofdzakelijk bij de merkmachine of balenpers werkte. Door zijn vak kennis en prettige omgang was er een dusdanige vriendschap gegroeid, dat zowel baas als arbeiders hem node zagen vertrekken. Hendertink is nog zeer vitaal en wie het niet weet geeft hem zelfs nog geen 6 kruisjes. Wij hopen, dat hij nog met volle teugen van zijn pensioen mag genieten. heeft die met toewijding verricht. Wegens ziekte was hij de laatste tijd thuis, doch na deze rust periode voélt hij zich toch veel beter. Wij wensen hem een spoedig algeheel herstel toe. D. TEN HOVE. Ook van de Maat begon op zeer jeugdige leeftijd al te werken. Op 28.5.1898 kwam hij in de Spoelerij. In 1903 ging hij naar de Sterkerij, waar hij 2 jaar als sterker werkzaam was. Vervolgens werd hij in 1905 overgeplaatst naar de Kalanderij. Enige jaren heeft hij hier gestaan hij de cropmachine, doch kwam toen bij de kalanders. De arbeid aan deze machines was hem volkomen toevertrouwd en hij Ook D. ten Hove is nog een krasse baas. Reeds op 12-jarige leeftijd trad hij de fabriekspoort bin nen. Zijn loopbaan begon in de Spoelerij. 5 jaar later in 1903 ging hij naar de Weverij. Als wever heeft hij hier gewerkt tot 1936. Hierna werd hij aangesteld in de Weverij Beek om de diverse omlopende karweitjes op te knappen. Met een grote nauwgezetheid heeft hij zich ook van deze taak tot het laatst toe gekweten. J. W. Nieuwenhuis werkte van 19131915 in de Spoelerij. Hierna ging hij naar de Batchingkamer, H. J. NIEUWENHUIS. H. Nieuwenhuis trad in dienst hij ter Horst Co op 12.3.1898. Zoals de meesten werd hij ook eerst in de Spoelerij tewerkgesteld. Van 1904 tot 1907 heeft hij in de Spinnerij gewerkt als klossenopste- ker. Hierna ging hij naar de Naaierij om als keur der opgeleid te worden. Dit werk heeft hij tot de dag van zijn pensionnering verricht. Millioenen zakken heeft hij aan zijn nauwkeurige blik onder worpen om mee te helpen aan de kwaliteit van het product. Toch verheugde hij zich wel op zijn aan staande pensioen. G. W. VAN DE MAAT. J. W. NIEUWENHUIS.

Het Anker | 1951 | | pagina 4