Op een vraag van de Kern, hoe het staat met de nieuw te bouwen Weverij, antwoordt de Directie, dat deze plannen gewijzigd zijn. Door het bouwen van een nieuwe Sterkerij, komen de Sterkerijen Boomkamp en Bijvank vrij, die dan bij de Weverij kunnen worden aangetrokken. 8 November 1950 is betaald voor ketelwerk, doch dat liier gewerkt is op een ongeregelde tijd. Verder deelt de Voorzitter mede, dat bij gelegen heid de overtollige weegschaal in de Kalanderij weggehaald zal worden. 't Verzoek 0111 de rijwielbergplaats „Boomkamp" te verharden, is doorgegeven en men zal trachten dit op de juiste manier op te lossen. Vervolgens deelt de Directie mede, dat het nood zakelijk is om vooral de Weverij-productie nog een weinig op te voeren door uitbreiding van het ploegenwerk. Hierdoor zal er dus ook meer werk gelegenheid komen voor een aantal wevers. De Directie kan nog niet precies zeggen, hoe dit zal gebeuren, doch zou graag weten ot de Kern in prin cipe biermede accoord kan gaan, zouat zij niet vooi elke verandering de Kern bijeen behoeft te roepen. In de Sterkerij zullen, in verband met revisie van de Hippert-machine, enkele machines meer in ploegen moeten werken, om de productie van deze machine op te vangen. De Kern komt nog even terug op het ploegen werk en zou willen voorstellen, om in verband met de drukte, nog even te wachten met de revisie van Kalander 2. In het vorige nummer van „Het Anker' is een artikel opgenomen, over het moedwillig vernielen en beschadigen in de fabrieken. Alhoewel ook dit wel geen afdoend middel zal zijn, vindt de Directie, dat het geen kwaad kan, om dit nog eens onder de aandacht te brengen van de arbeiders. Zij voegt er aan toe, dat zij er geen aardigheid meer in heeft, om de zaak nog verder op te knappen, als het zo doorgaat. Het spijt de Kern, dat dergelijk vandalisme in het bedrijf plaats vindt; ze zegt, dat de Directie in deze volkomen op baar medewerking rekenen kan. Volgens de Kern, klagen de meisjes riit de Spinnerij, dat de W.C.'s niet voldoende schoonge maakt worden. De Directie antwoordt, dat bij onderzoek is ge bleken, dat dit geen kwestie is van schoonmaken, doch van schoonhouden. Zolang de meisjes door gaan met op de deksels te gaan staan om naar buiten te kijken en ze dus zelf niet meewerken, heeft het geen zin, om hierop verder in te gaan. Tenslotte worden nog enige kleine punten be handeld, waarna de Voorzitter de vergadering sluit. Aanwezig de heren: A. H. ter Horst, H. Jordaan, B. Ligtenberg, D. Markvoort, D. J. Wolterink, M. Kreijkes, J. W. Pongers, H. Nieuwenhuis, J. II. Nijland, J. H. Seppenwoolde, G. Mensink, F. A. Pfeiffer, E. Goossen, joh. Brinks en de dames: B. W. Maatman en H. H. Bruins. Alvorens tot behandeling van de agenda over te gaan, verzoekt de Voorzitter een ogenblik stilte in acht te nemen ter nagedachtenis aan wijlen de Heer van Heel. Vervolgens worden de notulen van de vorige vergadering ongewijzigd goedgekeurd. Bij 't beantwoorden der vragen geeft de Directie nog een toelichting betreffende het loon voor ketel- werk. Bij de nadere informatie is gebleken, dat het door de Kern bedoelde loon in een ander bedrijf betrekking heeft op een speciaal geval. Normaal wordt hier hetzelfde loon uitbetaald. De Kern kan zich niet indenken, dat zij verkeerd is ingelicht en zal haar gegevens nog eens contro leren. De Directie maakt de Kern er op attent, dat thans weer de tijd is aangebroken voor de verkiezing van de Kernleden voor 1951. De Kern gaat er mee accoord, dat deze verkiezing zal plaats hebben vóór de eerstvolgende Kernver- gadering in December. Vervolgens stelt de Directie aan de orde de nieu we regeling voor het opnemen van snipperdagen. Het door de Kern gedane voorstel cm uitsluitend halve dagen te kunnen opnemen, wil de Directie wel aanvaarden, doch zij wil er even op wijzen, dat de arbeiders vaker een middag vrij nemen dan een morgen, zodat ze dan in totaal onvoordeliger uit kunnen zijn met de nieuwe regeling. De Kern doet hierop opnieuw een voorstel, om 10 halve dagen te nemen van 4y2 uur en de 11e halve dag van 3 uur. De Directie zal in overweging nemen of dit voor stel aanvaardbaar is, doch vraagt of de Kern zich wel gerealiseerd heeft, dat dan de snipperuren helemaal wegvallen. Zij veronderstelt, dat de arbei ders na een begrafenis liever terugkomen. De Kern zegt, dat de arbeiders op zo'n middag liever niet terugkomen en dat ook met het opnemen van snipperuren de idee van vacantie verdwijnt. Het verblijdt de Directie te horen, dat de Kern zich wel kan aansluiten bij het plan van de Directie om het ploegenwerk uit te breiden. Rondvraag. De Kern zegt, dat bij regenachtig weer de rijwielen in de bewaarplaats „Beek" in het water staan en dat ook de arbeiders hier last van hebben. Zij stelt voor sleuven in de vloer te bakken, waar door bet water kan worden afgevoerd. Verder wordt gezegd, dat er geruchten de ronde doen, dat in de Naaierij nog een half uur per dag langer zal overgewerkt worden. De Directie antwoordt, dat hier de Directie niets van bekend is en dat deze geruchten dus van alle grond ontbloot zijn. Tenslotte merkt de Kern nog op, dat men bij het transport van de balen in pakhuis Beek de lier vaak moet verplaatsen, waarvan deze erg veel heeft te lijden. Ook thans is de lier weer onklaar. Zij vraagt of het niet mogelijk is, hierbij de andere lier in te schakelen, die, behoudens een aansluiting van een kabel, hiervoor kan gebruikt worden. Hierna sluiting. L.

Het Anker | 1950 | | pagina 8