Kern vergaderingen 11 October 1950 de Firma is geweest en heeft gedaan brengen wij hem onze diepe en welgeméende dank. Moge Gertha, die met haar trouwe zorgen haar man steeds zo nauwgezet heeft verpleegd en bijgestaan, de kracht ontvangen het ge leden zwaré verlies te dra gen; moge ook Zus rijkelijk vertroost worden in haar ver driet. Beste Gerard, rust zacht! Dr. Willems uit Keulen, broer van Mevrouw van Heel. sprak z'n dank uit voor al het goede, dat de overledene voor zijn zuster heeft gedaan. De Heer H. B. N. Ledeboer, Commissaris van ter Horst Co N.V. en van de Kamgarenspinnerij Riessen memoreerde in 't bijzonder de van helder inzicht getuigende waardevolle adviezen die meneer van Heel steeds, waar moeilijke vraagstukken aan de orde waren, verstrekte. Ook roemde hij de warme belangstelling, die de overledene had voor het sociale deel van de taak van een fabrieks- directie. Als een der jongere directieleden uitte de Heer A. H. ter Horst z'n erkentelijkheid voor de voor lichting, die zij altijd van meneer van Heel hebben mogen ontvangen. In ijver en plichtsbetrachting was hij hun altijd een voorbeeld, dat onvergetelijk zal blijven. De Heer ter Horst sprak ook namens dc vereniging T.O.V.A., waarvan hij het voorzitter schap van de thans ontslapene had overgenomen. De belangstelling van meneer van Heel voor T.O.- V.A. was zo intens, dat hij er prijs op stelde de restauratie van de grote zaal, waartoe was besloten nog geheel voor te bereiden, ofschoon hij al het ogenblik om dit werk neer te leggen gekomen achtte. Spr. bracht hem warme dank voor het vele in T.O.V.A.'s belang gedaan. Namens het gehele kantoor- en technisch perso neel zei de Heer E. H. Boddé er prijs op te stellen een woord van afscheid te spreken. Wij hadden eerbied voor de Heer van Heel om z'n ijver en plichtsbetrachting waarmee hij ons allen ten voor beeld was. Bij huiselijk lief en leed deelde hij in onze vreugde en in ons verdriet. Waar mensen weinig troost kunnen bieden moge Mevrouw van Heel troost vinden bij Hem in Wiens handen lot en leven van alle mensen rust. Moge ook Mevrouw de Bordes, die een beste broer heeft verloren, rijkelijk vertroost worden. De Heer G. J. van Putten voerde namens het bazenpersoneel het woord. Spr. gewaagde van de vriendelijke belangstelling van de ontslapene voor het werk en de werkers in de fabriek. Viel er een enkele maal een nors woord, dan was dit toch spoe dig weer vergeten en er bleef niets van hangen. Spr. verzekerde Mevr. van Heel, dat men deelde in haar smart; bedroefd over het heengaan van meneer van Heel, moest men toch ook dankbaar zijn hem zo lang te hebben mogen bezitten. Wij zullen hem niet vergeten en een dankbare herinnering aan hem bewaren. Een kort woord sprak ook nog dc Heer E. Paauwe, Voorzitter van de Muziekver. W ilhelmina. Meneer van Heel was de stuwende kracht van de vereniging; hij zorgde voor alles, bemoedigde ons in tijden van tegenslag en was met ons verheugd als het de ver eniging goed ging. Voor dat alles dankte spr. uit de grond van z'n hart. Mocht de Almachtige niet alleen een rechtvaardig maar ook een liefdevolle en barmhartige Vader voor U zijn, aldus besloot spre ker zijn toespraak. De rij der sprekers werd besloten door de Heer Gr. Harmsen, die namens het huispersoneel in dialect een gevoelig woord van afscheid en dank sprak tot hun geliefde patroon. Namens Mevrouw van Heel zei de Heer A. H. ter Horst dank voor de belangstelling, den overledene tijdens zijn ziekte betoond en voor de laatste eer hem bfewezen. Aanwezig de heren: A. H. ter Horst, H. Jordaan, B. Ligtenberg, D. Markvoort, F. Hanstede, D. J. Wolterink, M. Kreijkes, J. W. Pongers, H. Nieuwen- huis, J. H. Nijland, J. H. Seppenwoolde, G. Men- sink, F. A. Pfeiffer, E. Goossen, Joli. Brinks en de dames: B. W. Maatman en H. H. Bruins. De notulen worden ongewijzigd goedgekeurd. Bij 't beantwoorden der vragen merkt de Directie op, dat in een ander bedrijf inderdaad meer loon

Het Anker | 1950 | | pagina 3