gevers en lid van de N ormalisatie-commissie voor de nomenclatuur van jutefabrikaten. Een vereniging, die zeer in 't bijzonder veel aan hem te danken bad was de Veren. T.O.V.A. Van de stichting van bet Parkgebouw dooi de Heren A. H. ter Horst en J. ter Horst j.Hzn in 1918 af is de Heer van Heel de ijverige voorzitter ge weest van het bestuur. Met hart en ziel beeft hij er naar gestreefd het doel van T.O.V.A., gepaste ontspanning te verschaffen aan de ar beiders in hun vrije tijd, te bevorderen. Als blijk biervan kan die nen de schenking van een kostbaar orgel, dat jaren lang z'n welluidende klanken in bet Gebouw heeft doen horen. Toen de Heer van Heel voelde, dat hij, met het oog op z'n gezondheidstoestand, een deel van het veelomvattende werk aan anderen moest overlaten, legde hij het voorzitterschap van T.O.V.A. neer en droeg dit over aan de Heer A. H. ter Horst. In de eerstdaaropvolgende bestuursvergadering werd de Heer van Heel tot Ere-voorzitter benoemd, een geringe hulde voor de vele tijd, die hij aan de vereniging had gegeven. Het bovenstaande is slechts een korte en onvol ledige opsomming van wat de Heer van Heel voor het bedrijf, voor alle daarbij betrokkenen en ten slotte ook voor de gemeenschap heeft betekend. Dat ook de Regering zijn verdiensten heeft er kend, blijkt wel uit zijn benoeming tot Officier in de Orde van Oranje Nassau, welke Konink lijke onderscheiding hem 25 Augustus 1926 werd verleend. Overweldigend was de belangstelling toen Donderdag 9 November 's middags om half drie de begrafenis plaats vond. Een onafzienbare stoet volgde onder het gebeier der kerkklok ken de lijkbaar, die grafwaarts toog. Langs de weg stonden duizen den geschaard, die op deze wijze een laatste groet aan de betreurde dode brachten. Bij het kerkhof aangekomen werd de baar door mannen van de smederij grafwaarts gedragen, voorafgegaan door enige ouderen van het kantoor- en fabriekspersoneel en geflankeerd door bazen van verschillende fabrieksafdelingen. INadat de kist in de groeve was neergelaten en het graf en omgeving was afgedekt door een niet te lellen aantal kransen en bloemstukken, trad de Heer J. J. ter Horst naar voren om een kort woord te spreken bij dit laatste afscheid. Spr. zeide lange jaren het voorrecht te hebben gehad mede-directeur met de Heer van Heel te zijn geweest. Het was hem een behoefte om te getuigen van het vele goede werk, door deze arbeidzame mens verricht in het belang van de zaak, die hem zo na aan het hart lag. Met a le energie die in hem was heeft hij naar beste weten en kunnen gestreefd naar bevordering van de bloei van de Firma. Grote fabrieksgebouwen zijn mede onder zijn leiding verrezen, bij de inrichting waarvan hij- zorgde voor de meest moder ne outillage, wetende, dat zowel het belang van het bedrijf als dat van alle daar aan verbonden medewerkers dit eiste. In de laatste jaren door ziekte veelvuldig niet in staat z'n taak te vervullen, moet het hem een aangename ge dachte zijn geweest, dat drie jonge directeuren geleidelijk het werk hebben kunnen overnemen. De onverdroten plichtsbetrachting van de overledene strekke hun daar bij ten voorbeeld. Voor alles wat Gerard voor

Het Anker | 1950 | | pagina 2