Jan Jansen Lees bibliotheek - Parkgebouw WON DE SOLEX Zóveel kon hij niet kwijt. 't Geluk stelt hem tevreê; Neen, mooier kon het werk'lijk niet, Een reuzen bof gehad. Het kwam zo plots, zo onverwachts; Hij hoorde het ternauw; Het drong nog heel vaag tot hem door: De Solex is voor jou." Die boodschap kreeg Jan Jansen thuis; Hij lag te bed, was ziek; Hij sprong van blijdschap overeind; Hij vond het magnifiek. Hij had toch heel vaak al gedacht: ,,'k Wou, dat 'k zo'n Solex had"; Want hij was, als echt hengelaar, Zo menigmaal op pad. En fietsen viel hem wel wat zwaar, Vooral de laatste tijd. Maar ja, zo'n ding was niet goedkoop; En zie, net als bij toverslag, Het lang begeerde gratis thuis, Nu is de zaak oké. Gewonnen op een Niwin-lot, Dat in 't loonzakje zat; Wij wensen Jansen jaren nog Gezondheid en daarbij Genoegen met de motorfiets En met de visserij. Rijssen, September 1950. J. H. M. Nu de zomer vrijwel voorbij is en het leesseizoen weer aanbreekt, zal het uitreiken van boeken weer hervat worden. Begonnen zal worden Woensdag 20 September, 's avonds om 7 uur. Het is niet on mogelijk, dat er enige verandering zal worden aanJ gebracht in 'het uitlenen en wel met name in het aantal boeken dat men per week mag nemen. Deze regeling hangt echter af van een binnenkort te hou den vergadering van de commissie, waarin dit punt aan de orde zal worden gesteld. Ook zal in deze vergadering worden besproken of het niet wenselijk is de lezers een geringe ver goeding te laten betalen. De aanschaf van nieuwe boeken wordt door ter Horst Co. N.V. bekostigd; maar er zijn nog enkele andere uitgaven te .doen voor het op peil houden van de bibliotheek en het zou niet onbillijk zijn voor de bestrijding hiervan de lezers een kleinigheid te laten betalen. Het is verheugend te constateren, dat verreweg: de meeste lezers de boeken met zorg -behandelen. Dit is zoals het behoort. Het moet echter zo wor den, dat alle lezers zonder uitzondering de boeken zindelijk lezen. Slechts op deze wijze wordt voor komen, dat bevuilde boeken in omloop komen, waarvan men vies is en die men in een zindelijke huishouding niet wenst. Laat alle lezers hierom denken. De volgende boeken zijn aan de bibliotheek toe gevoegd: 1973 Storm over Afrika Frances Brett Young. 1974 Als een wortel uit dorre aarde Argye M. Briggs. 1975 Het stenen hart Mia Bruyn-Ouwehand. 1976 Dorret Gudrun Gregersen. 1977 De Heer van 't Wold Arjen Miedema. 1978 Mannen van Sliedrecht K. Norel. 1979 De Heilige Schakel Godfried Norman. 1980 Wacht U voor de Hond G. Mulder. De Commissie.

Het Anker | 1950 | | pagina 4