Vacantie 1950 „Wilhelmina'' promoveert U De Directie antwoordt, dat er messen bij wijze van proef gekocht zijn. De poetsploeg in Beek zou graag, een gewone overall willen hebben in plaats van een jute-overall. Hierna worden nog enkele kleine punten afge handeld o.a. de bezetting van het brandweercorps en het verplaatsen der weegschaal in de Batching- kamer Bijvank. Verder niets meer aan de orde zijnde, dankt de Voorzitter de aanwezigen voor hun opkomst en sluit de vergadering. L. Ja, om deze vacantie nu in een kort stukje hele maal te beschrijven, is een wel wat moeilijke op gave. Want wat zie je en wat beleef je niet in zo n week? Het is allemaal anders dan anders, 's Mor gens kwart over 6 al weg per trein naar Apeldoorn en van hieruit verder per fiets naar Hoenderlo, de ingang van het natuurpark ,,De Hoge Veluwe En dan de gehele dag maar zwerven door het park. Wat is hier wat te zien! B.v, het jachthuis van Sint Hubertus, een prachtstaaltje van bouwkunst. Dan het Kröller-Mülke-museum, enz. enz. Te veel om op te noemen. Enfin, 's avonds belandden we in Arnhem in de jeugdherberg. Het leven en de gang van zaken in zo'n jeugdherberg zal ik de volgende keer eens beschrijven. De volgende dag gingen we naar Nijmegen; hier zagen we tegen de middag het grote Vierdaagse leger weer binnenkomen. Een mooi gezicht, al deze opgewekte en sportieve wandelaars. Tegen de avond zochten we weer een onderkomen in de jeugdherberg te Ubbergen. 's Woensdags hadden we een he e trek van Nijmegen naar Hilvarensbeek. Dit is 75 km. Nu kwamen we langs 's Hertogenbosch, waar we de beroemde Sint Janskerk bezichtigden. Nou, werke lijk, dit is ook de moeite waard. Een pracht bouw werk in één woord, legen zessen kwamen we dan Onze reisvereniging waagde zich zeljs .buiten de grenzen. Een Belgische rivier is dan ook eens weer wat anders. in Hilvarensbeek, om van hieruit de volgende dag dwars door de Brabantse bossen te trekken naar Ginneken, een voorstadje van Breda. Dit is een heel oude stad met prachtige gebouwen. Inmiddels was het al weer Vrijdag geworden en voor deze dag was de route GinnekenArkel, dwars door de Biesbos, vastgesteld. Ook dit is een heel mooie tocht, vooral voor ons Twentenaren, die altijd de bossen zijn gewend. Hier toch is alles water en weiland. De watersport wordt hier dan ook veel beoefend. In Arkel was het al weer de laatste nacht, dat we in een jeugdherberg sliepen, want de volgende dag ging het naar Utrecht, waar we nog even de stad hebben rondgekeken om tegen half een weer per trein te vertrekken naar Rijssen. De vacantie 1950 was weer voorbij; al met al een mooie week. J. P. Zaterdag 19 Augustus 1950 zal ongetwijfeld als^ een belangrijke dag in de harten van de leden van onze Muziekvereniging „Wilhelmina blijven voort leven. Immers, het zo zeer begeerde doel werd bereikt op het Federatief Muziek Concours te Ter- wolde, waar de vereniging promoveerde met de nummers Solonelle Ouverture - S. Vlessing Don Pasquale Ouverture - Donizetti met 2 x 54 punten naar de Ere-Afdeling. In de rubrieken Zuiverheid, Klankgehalte, Dynamiek, Techniek, Samenspel en Opvatting met tempo, werd overal een 9 behaald. Voorwaar een prach tige prestatie. Zeer hard hebben Directeur en leden voor dit succes gezwoegd en het zal dan ook voor de diverse corpsleden en de Directeur, de heer Sommer, een grote genoegdoening geweest zijn dat ze 's avonds bij hun thuiskomst gewoon onder de muziek en de bloemen bedolven werden. Niet minder dan 5 naburige muziekcorpsen, n.l. het K.S.W. corps, de Holiense Fanfare, de Wierdense^ Harmonie, de R.K. en de Christelijke Muziekvereni-^ ging uit Enter, stonden bij de terugkeer van „Wil helmina" op de Haar aangetreden om het van geluk stralende corps een muzikale huide te bren gen. De tocht van de Haar naar het Volkspark was een ware zegetocht. Direct na aankomst op het Park stelde „Wilhelmina" zich op om de beide Concoursnummers ten beste te geven, welke door de Zusterverenigingen en meerdere duizenden mensen (wij schatten deze op 3 a.4000 personen) werden beluisterd. Direct daarna beklom de Ere voorzitter, de heer M. G. v. Heel, de tent en met 'n zeer geestige speech complimenteerde hij Direc teur en leden met dit prachtige succes. Na deze inleiding nam de Loco-Burgemeester, Wethouder Scholman, het woord, die namens :de gehele ge meente de beste wensen overbracht. De heer A, H. ter Horst volgde als derde spreker ,.namen.s'ver schillende van zijn verenigingen,.de rij van sprekers en het zou ons, te ver voeren allen tc r.oemen die .Wilhelmina" met, het succes van de dag feligiteer-

Het Anker | 1950 | | pagina 2