Met Pensioen. H. Harbers, W. Tijhof en B, H. Kwintenberg kwamen 30 Juni op het Kantoor om afscheid te nemen van de Directie. Ze werden op het privé-kantoor ontvangen door de voltallige Directie. De oudste Direc teur, de heer M. G. van Heel, bracht in zijn toespraak de vele verdiensten van de schei denden naar voren en schetste hen als zeer plichtsgetrouwe arbeiders. Vervolgens overhandigde spr. de scheiden- H. HARBERS W. TIJHOF B. H. KWINTENBERG 3. bij een verzekering gedurende kortere tijd dan 3 maanden: verzekerde f 85. zieken fonds f 15. voor gebitten van 11 tot en met 14 tanden iin de gevallen 1, 2 en 3: 1verzekerde f 30. ziekenfonds f 20. 2. verzekerde f 35. ziekenfonds f 15. 3. verzekerde f 40. ziekenfonds f 10. Verstrekking van gedeeltelijke gebitten. De verstrekking van gedeeltelijke gebitten ten behoeve van patiënten, waarvan het gebit niet is nagezien door de tandarts, past niet in het kader van de voorgeschreven behandelingswijze en mag dus slechts worden verleend aan ver zekerden, die in het bezit zijn van de Tandarts- kaart of bij wie de nog aanwezige gebitselemen ten tevoren zijn gecontroleerd. In deze gevallen blijft de bijdrage van de verzekerde, althans voorlopig, ongewijzigd. Reparaties aan kunstgebitten. De verzekerden hebben van 1 Juli 1950 af geen recht meer op een bijdrage in de kosten van reparaties van gebitten. Een uitzondering is ge maakt voor het aanbrengen van een nieuwe kunstharsbasis aan een boven- of ondergebit en voor de uitbreiding van een gebit met een nieuwe tand of met een klammer, waarvoor het fonds en de verzekerde de gebruikelijke bedra gen blijven betalen. De kosten van de verrichtingen, genoemd ir> artikel 7 van de Prijzenbeschikking Tandheel kundige Hulp 1946 onder 1, 2, a en b, 3, a en b, en 7, komen dus geheel ten laste van de ver zekerde. In de voor deze reparaties te berekenen tarieven wordt hierdoor geen wijziging gebracht. III. Overgangsbepalingen. 1. Ten aanzien van de wijziging in de bijbetaling voor gebitten wordt een overgangstermijn van 5 dagen vastgesteld. Na 5 Juli a.s. bij het zieken fonds ingekomen aanvragen om gebitten vallen onder de nieuwe regeling. 2. Op niet-gecontroleerde verzekerden van 30 jaar en ouder, bij wie op 1 Juli a.s. reeds een aanvang is gemaakt met een tandvulling, als mede op alle verzekerden, bij wie op genoemde datum een begin is gemaakt met een zenuw behandeling, is de oude regeling nog van toe passing, mits de behandeling voor 1 September 1950 is voltooid, hetgeen zal blijken uit het in dienen van de declaratie door de tandarts voor 5 September 1950. In zeer bijzondere gevallen, bijvoorbeeld wan neer door ziekte van de tandarts of van de ver zekerde de behandeling is vertraagd, kan na overleg met het ziekenfonds worden afgeweken van de eis, in de vorige alinea gesteld.

Het Anker | 1950 | | pagina 3