Allen, die ons hun hulp niet hebben onthouden, dan ken wij vanaf deze plaats, doch wel in 't bij zonder onze vriend Mensink van 't Park. A\ met al bracht ons dat verscheidene avonden ■werk mee, doch het enthousiasme der jongens gaf hier de stuwende kracht. Als wij zo de diverse uit spraken en gesprekken nagaan, dan lijkt het ons niet hoogmoedig te zeggen, dat wij over deze -eerste tentoonstelling niet ontevreden mogen zijn, temeer daar wij ons kans gezien hebben alles zo 'goedkoop mogelijk en zonder zaag- of knipwerk in elkaar te zetten. Onze officiële sluitingsavond, d.w.z. een gezellig 'samenzijn, zullen wij de leden nog nader mede- (delen. De zomer zullen wij dan gebruiken om ver dere plannen uit te broeden voor het volgende seizoen. Intussen kunnen onze vrienden, die nog aan de kant staan, dan het vaste besluit nemen om straks in October bij ons te komen. Hoe meer leden, hoe meer mogelijkheden, jongens! Hieronder volgt de uitslag der beoordeling door diet publiek, waarin alleen de 1e 3 prijzen per groep genoemd en de keuzeprijs: Groep I Tekenen en schilderen. .nr. 31 - getekende kop: 62 stemmen. Slagman 1 e prijs. nr. 17 - geschilderd landschap: 56 stemmen. 'Kastenberg 2e prijs. nr. 39 - gepentekende dierengroep: 42 stemmen. 'Slagman 3e prijs. In deze groep is door loting bepaald, wie van de ■kiezers de keuzeprijs heeft. Joh. Poortman, Hange- rad 25, was hier de gelukkige. Groep II Houtbewerking. nr. 12 - kopjesrek (houtsnijwerk): 109 stemmen. E. Dbmmerholt 1e prijs. nr. 7 - dienblad (houtsnijwerk): 65 stemmen. A. Seppenwoolde 2e prijs. nr. 14 - krantenhanger (figuurzaagwerk): 23 stem men. G. J. Baan 3e prijs. Van de 3 mensen, die alle de 4 1 e prijzen hadden ^Kitverkozen, was in deze groep J. Beldman, Marke- loseweg, de gelukkige. Groep III Handwerken. nr. 23 - smyrnakleed (geknoopt): 72 stemmen. P. Kippers 1 e prijs. nr. 43 - gebord. kleedje (jute): 56 stemmen. J. Voortman 2e prijs. nr, 33 - geknoopt kleedje: 38 stemmen. Dam Wiechers 3e prijs. In deze groep was van de 3 mensen, welke alle nummers juist gekozen hadden, Mej. G. Rolleman, Dannenberg 51, de winnares. Groep IV Fotografie. nr. 16 - overvliegende vliegtuigen; 28 stemmen. 'Joh. Poortman 1e prijs. nr. 4 - zeilfoto: 27 stemmen. Joh. Poortman 2e prijs. nr. 7 - zeilfoto: 25 stemmen. M. Kreijkes 3e prijs. Als een der 3 mensen, welke alle winnende 1e prijzen uitverkozen, won J. Mensink, Park, hier de keuzeprijs. Tenslotte danken we de Directie der fa Ter Horst Co N.V. hartelijk voor het feit, dat zij ons in staat stelde deze prijzen te kunnen uitloven, welke intus sen reeds zijn uitgereikt. BIJ HEERLIJK ZOMERWEER. 't Was Juni, 't was een warme dag; De zon, die goot met kracht Haar felle stralenbundels neer, En op heel 't landschap, heind' en veer, Lag gouden zonnepracht. De koeien lagen in de wei, Beschaduwd door geboomt'; De vogels zongen 't hoogste lied, De vissen speelden in de vliet, Met struikgewas omzoomd. Een paard trok door het mulle zand Een wagen zwaar belaan Met hooi, zo heerlijk geurend, fris, En zoals dat gewoonlijk is, De hooiers achteraan. Ook Jaap, de knecht, liep naast Marie, De dochter van de boer; Hun beider hoofden waren heet; Maar ook, hoe vuurrood en bezweet, Amor lag op de loer. Marie", sprak Jaap, ,,ik snak naar rust; Kom, zit eens even neer; Die wagen vindt zijn weg wel, hoor, En komt hij ons dan ook wat voor, Dat geeft niet voor een keer." Zo onder 't lommer van een boom, Zat weldra, hand in hand, De boer z'n dochter met de knecht, En wat daar fluist'rend werd gezegd Komt hier niet in de krant. Hoe laat het werd is niet bekend; De tijd, die vloog voorbij; Maar eind'lijk gingen zij dan toch, De hele weg al pratend nog, Gelukkig, innig blij. 't Was Juni, 't was een warme dag; De zon zonk langzaam neer; Al werd het nu ook minder heet, Twee harten waren saamgesmeed, Bij heerlijk zomerweer. Rijssen, Juni 1950. J. H. M.

Het Anker | 1950 | | pagina 11