F amilieberichten Hobby. 'groenten in haar kelder heeft. Fijn voor de "winter, dan hebben we watEn dan nog een pot gezouten snij- en slabonen en andijvie er bij. Ja dat is heel aardig, en de goede zorg van de huisvrouw is te prijzen. Maar weet U dat al Uw geweckte en gezouten levens middelen dode stoffen zijn Als maagvulling kunnen zij dienst doen. Dat is ook alles. De vitaminen zijn hierin dood. Schadelijk voor de gezondheid zijn de geweckte en zoute- groenten niet, maar het is toch veel beter de groenten, die er de hele winter door te koop .zijn te gebruiken. Wortelen lof uien verschillende koolsoorten, koolraap bieten appelen boerenkool enz. Tot Januari is er andijvie. En denk eens aan zuurkool, dat- is een voedingsmiddel bij uitnemendheid, maar dan moet het geen gezouten zuurkool zijn, U ziet hieruit dus, dat langzamerhand een tekort aan levenstoffen is ontstaan, door weinig zonlicht en ondoelmatige voeding. Ook Uw huisgenoten, man en kinderen J^^nen moe zijn. Bij de meeste mensen komt voor, doch de een klaagt er meer over ■dan de ander. Men noemt het verschijnsel voorjaarsmoeheid. De genezing kan gezocht worden in het eten van rauwe groenten, zoals sla radijs sterkers spinazie. Wilt U de spinazie liever gekookt eten, kook ze dan zo kort mogelijk. Kook ook de steeltjes mee, want dat is ook spinazie. Kook geen enkele groente te lang, want dan gaan de vitaminen verloren. Geef de voorjaarsgroenten zoveel ge kunt aan Uw -groeiende kinderen. Gelukkig de groententijd komt PAPIER IN DE KEUKEN, Wist U al dat papier bij Uw werk in de keuken zo'n prettig hulpmiddel is. Vooral bij vette pannen, vet vaatwerk, vette handen enz. U weet wel dat een lekker vet zeepsopje veel van zijn kracht verliest als b.v. een vrij l^fee pan er in omgewassen wordt. Welnu U kunt Uw zgepsop tot het laatst goed bruik baar houden, als U even de moeite neemt Uw vette gebruiksartikelen met een prop papier schoon te vegen. Doe het bij een juspan - bij een pan waarin vet uitgesmolten is - bij een pan waarin U vis gebakken hebt enz. Is Uw fornuis of gastafel vet, wrijf eerst met een prop papier het vet er af. Wordt het papier vet, neem nog een of twee keer een schone nieuwe prop. Als U zelf vette handen hebt door b.v. vet snijden, met was of met olie werken, loop niet direct naar de kraan om zê te wassen, maar neem eerst- een stuk papier om het vet te verwijderen. U hebt dan minder zeep nodig en Uw handenwasserij verloopt prettiger. Wanneer Uw ruiten vettig zijn door de vingers en neusjes van de kleintjes,.maak dan een Stuk papier zacht door het een paar keer in elkaar te .frommelen en weer uit elkaar te halen". Doe met dit papier alsof U de ruiten zeemt, hiermede voorkomt U dat Uw leerlap vet wordt. Geboren: 31-3-50 Gerritdina Hendrika dv J. Oud Aanstoot (Spinnerij) en G. Peters. 2-4-50 Albert zv H. ten Berge (Batchingk.) en J. Rozendom. 2-4-50 Geesje dv G, J. Egberts (Buitenwer ker) en H. KI. Lugtenbelt. 10-4-50 Jenneken dv M. KB Ligtenberg (Wev. Boomk.) en H. Kwintenberg. 11-4-50 Janna Hendrika dv J. Zwoferink (Batch.k.) en H. J. Minkjan. 23-4-50 Lammerdina dv B. Brinks (Centr. Werkpl. en G. Nieuwenhuis. In dienst getreden: 5-4-50 J. Battels Spinnerij Boomkamp 5-4-50 H. Battels 13-4-50 J. G. Nijland 17-4-50 H. Schepers 24-4-50 G. G. Slettenhaar Kalanderij Vertrokken: 1-4-50 J. Nieuwenhuis Spoelerij Boomkamp 15-4-50 J. Teele Spinnerij 22-4-50 W. ten Zijthof Kalanderij 20-4-50 A. M. Pongers Naaierij Gehuwd: 5-4-50 J. ter Harmsel (Naaierij) en G. Voort man. Overleden: 8-4-50 Js. Nijkamp Gepens. 14-4-50 H Nijkamp 25-4-50 G. Wolterink Met de schroom, die ieder beginner wel zal voelen, zijn wij dan toch besloten om 12 en 13 MEI een kleine tentoonstelling te houden van enkele werkstukken onzer jongens. Uit de aard der zaak willen wij hiermede niet zeggen, dat dit nu eens eventjes geflikt is door-een stel buitengewoon handige jongens. Het is heel doodgewoon het resultaat van liefhebberij en samenwerking. Op zichzelf beschouwd kan men hetgeen te zien is mooi of minder mooi vinden, doch men dient er rekening mede te houden, dat onze jongens begonnen zijn in de- club als zoekenden. Zo zoetjes aan hebben de meesten hun weg ge vonden en een volgend seizoen hopen we meerdere takken van liefhebberij te kunnen beoefenen. Onze vriend Kastenberg heeft ons tenminste een boek getoond, waar nog vele, ook niet dure, mogelijkheden in vermeld worden. Zoals gezegd besluiten wij dit le seizoen met een kleine tentoonstelling, waarvoor wij vanaf deze plaats een ieder, die bij ter Horst Co. N.V. werkt van harte uitnodigen. Al hoewel wij volkomen overtuigd zijn van het feit, dat wij voor een tentoonstelling als op

Het Anker | 1950 | | pagina 7