VOOR DE DAMES, Het vlammend rood en het hel geel van de tulp liggen er neergevlijd tussen het zacht rose en het stralend blauw van de hyacinth en het zuiver wit van de narcis. Juist nu de tulpen bijna allemaal uit waren en de zon haar volle medewerking bood, be loofde het een dag te worden bij uitstek ge- sckikt voor het voorjaarsbloemenfeest. Van heinde en ver waren mensen samen gestroomd om dit feest mee te maken. Veel buitenlanders waren vertegenwoordigd, o.a. Belgen, Fransen, Denen, Noren, Zwitsers, Engelsen, Amerikanen en niet te vergeten Indonesiërs. Sommige kinderen boden hun bouquetten en kransen aan en anderen waren druk bezig de laatste hand te leggeu aan kunstig ge vormde bloemmozaïken. Hier lag een prach tige pauw op een grasveld uitgespreid en daar een vlinder, natuurgetrouw nagebootst. Veel wapens waren er te bewonderen en niet te vergeten de vlaggen van de U.S.A. tot de Beneluxcombinatie toe. In de loop van de dag zou de jury be slissen welke van deze mozaïken voor een prijs in aanmerking zouden komen. In de straten waren sommige huizen door middel van beschilderde linnen gevels in 15e eeuwse winkeltjes en taveernen omge toverd, ter ere van Jacoba van Beieren die deze dag met haar echtgenoot Franck van Borselen en een groot aantal adellijke gasten ter valkenjacht ging. Precies twee uur kwam de stoet Lisse binnenrijden voorafgegaan door pages. Jacoba was gekleed in een zacht blauw fluwelen mantel met wit hermelijn omzoomd. Op het hoofd droeg ze een hartvormig kapje met een korte witte sluier. Schildknapen in een wagen, die de jachtvalk meevoerden, sloten de stoet. Dan volgden in een onafzienbare rij de versierde wagens die deelnamen aan het corso. Voorop reden luxe auto's, prachtig op getuigd. Daarna kwamen de reclamewagens, allemaal bestaande uit enkel bloemen. Enkele ervan willen we noemen, o.a. een grote tobbe, waarin een Volendams vrouwtje was gezeten voor een heel groot pak Echfalon- zeeppoeder. De N.V. Corn Productie Co. te Amsterdam WaS veri&genvv oorcigcc oóoaa reuze p iiCiG.ii.iCj~ (Duryea Dessert). Ook de oude postkoets was uit de oude doos gehaald en toonde in al zijn pracht met twee charmante passagieres. Uit de optocht bleek wel, dat Nederland voor zijn bollen in Engeland en Amerika een groot afzetgebied vindt. Ve e teksten waren in het Engels opgesteld. De trap op de foto laat duidelijk zien, dat de wens van de telers is de 100 millioen te passeren. Prachtig was deze wagen ver sierd met crème hyacinthen, terwijl de trap loper uit lila hyacinten bestond. Dat het de moeite waard is een bezoek te brengen aan onze bollenvelden blijkt wel uit de enorme belangstelling. De totale lengte van de bezoekende auto's van die dag wordt getaxteerd op ca. 8 K.M. Het staat vast, dat velen, die een bezoek brachten aan onze bollenvelden, een pretti ge herinnering zullen bewaren aan Nederland op zijn mooist. B. B. VOORJAARSGROENTEN VITAMINEN. Nu we al menige mooie voorjaarsdag hebben gehad, zijn bijna alle huismoeders aan de schoonmaak of hebben deze achter de rug. O, het is zo fijn hoort men hen zeggen, alles weer zo fris en schoon. Maar nu ben ik toch zo moe van al dat werk, O zo moe Ja, dat geloven we best. Maar huis moeders weet U wel dat het niet alléén van de schoonmaak komt dat U zich zo moe voelt? Er is ook nog een andere oorzaak. U hebt wel eens gelezen of gehoord van vitaminen. Dit zijn stoffen, die wij voor onze gezondheid nodig hebben. Niemand kan er buiten. Met een verstaanbaar woord noemt men ze dan ook levensstoffen. Vita leven minen betekent stoffen. Nu is het zo In het selijk lichaam is altijd een reservevoorr^l^P van die levensstoffen aanwezig. Maar in de zomer meer dan in de winter. Hoe komt dat? U hebt ook wel eens gehoord Licht en zon is leven. Dat is zo. Maar daar komt ook nog iets bij. Wij eten in de zomer anders dan in de winter. En juist uit ons voedsel moeten die levensstoffen komen. U kunt ze vinden in boter, melk en eieren en ook (let hierop vooral) in allerlei verse groenten en vruchten, van welke soort ook. De lange zonnige dagen, de overvloed van groenten en fruit geven ons in de zomer de gelegenheid de reser- vevoorraad aan levensstoffen aan te vullen, zodat wij in de winter er iets van kunnen, interen. Sommige mensen teren zoveel van hun voorraad levenstoffen in, dat zij in het vroege voorjaar min of meer uitgeput raken. Dan komen de klachten over moeheid enz. Nu speelt de voeding in de winter ook weer een grote rol. Iedere huisvrouw vindt het heerlijk, als zij een grote voorraad geweckte.

Het Anker | 1950 | | pagina 6