Ereschuld en Dankbaarheid SPORTPR AATJE. c. Indien een verzekerde recht op ver goeding heeft zowel volgens het gestelde önder a.) als volgens dat onder b.), wordt de voor hem gun stigste 'bepaling toegepast. Reiskosten, gemaakt door begeleiders van de patiënten, komen niet voor ver goeding in aanmerking. De betaling door het ziekenfonds geschiedt na overlegging van de door het fonds geëiste bewijsstukken, met name van vervoerbiljetten en zonodig van bewijs stukken, waaruit blijkt, dat de medische behandeling is geschied. Weet je 't nog in „Één en veertig" Toen ons landje was bezet Van 't oranjekleurig pakje Met die fijne cigaret Weet je 't nog? Britse piloten Wierpen uit de lucht omlaag Duizenden van deze pakjes Och, wat rookte men die graag Want tabak was slecht te krijgen Wat gerookt werd en gekauwd (Wie zou dat nu niet meer weten) Werd in eigen tuin verbouwd. Was het daarom dan een wonder, Dat heel Holland stond op wacht, In de hoop, dat weer zo'n kans kwam, Die zoveel genot hun bracht En nu heb ik pas gelezen, Vanaf 1 Mei ('t is echt waar), Staan diezelfd' oranje .pakjes Weer voor ieder roker klaar. En de prijs, ze valt nog mee hoor, Als je slechts 3 kwartjes geeft Heb je weer zo'n heerlijk pakje, Wat ook nog dit voordeel heeft Dat je meewerkt aan de actie Om te helpen uit de nood Oorlogsweduwen en -kind'ren Want hun zorgen zijn zo groot. Plicht is 't, dat men die getroff'nen Steunt en zo hun leed verzacht, Want voor ons hebben hun mannen 't Hoogste offer eens gebracht. Rokend Neerland, steunt dit werk dan, RooktBevrijdingskwaliteit. Voelen ook wij niet een beetje ERESCHULD en DANKBAARHEID J. H. M. Deze keer wordt het inderdaad een sport- praatje, daar wij van alles en nog wat heb ben te verhapstukken. Op het ogenblik, dat wij dit schrijven, dwar relt de sneeuw met grote vlokken op de witte bloesem der vruchtbomen, maar nog enkele dagen en de Meimaand doet zijn intrede. Waarmede wij maar wil'.en zeggen, dat het tijd wordt aan het zomerprogramma te denken. In de eerste plaats de zomeravond-compe titie. Hierover is onderling in verschillende afdelingen reeds gesproken, doch definitieve voorstellen bereikten ons niet. Wel bereikte ons een voorstel bij wijze van proef dit jaar eens alle voetballers in één potje te doen, daarna goed te roeren en dan uit dit potje elftallen vast te stellen, die elkaar in kracht niet veel zouden ontlopen. Het zouden dan geen afdelingselftallen meer worden doch, als wij het zo zouden kunnen noemen, neutrale elftallen, die kunnen worden aangeduid met b.v. de letters A, B, C enz. Een voorstel om eens over te denken vóór de jaarvergadering, die waarschijnlijk volgende week wordt ge houden en waar wij dan ieder verwachten voor gezamenlijk overleg. Nu wij nog geen eigen terrein hebben om daarover volledig te kunnen beschikken, zul len wij gedurende de zomermaanden de zaal- sport voor de herenafdeling stop zetten, zulks in nader overleg met de heer Jansen. Een volgend seizoen hopen wij de zaalsport in de zomermaanden naar ons eigen sportterrein te kunnen overbrengen. Ons eigen sportterrein. Het heeft wat lang geduurd en misschien denkt U bij U zelf, dat dit toch niet komt. Wij mogen U echter ver klappen, dat de opmetingen gedaan zijn en dat verdere maatregelen worden genomen. Wellicht wordt de ploeg er zeer binnenkort in gezet, al zullen wij het dit jaar niet kun nen bespelen. En nu, vóór wij op de damesafdeling over schakelen, nog een vriendelijk maar dringend verzoek, heren Op de sportzaal is een kast met vakken geplaatst en één van deze vak ken is voor U bestemd. Ieder heeft zijn vak en alle gymschoenen dienen voortaan hierin opgeborgen te worden. Het is voor U gemak kelijker en wij houden een beter overzicht. Maar ook zij, die niet of sporadisch komen en nog schoenen in hun bezit hebben, wor den dringend verzocht deze prompt te willen inleveren bij Joh. Poortman of Jan van de Akke. En om nu tot onze damesafdeling over te gaan, aan de meisjes hebben wij hetzelfde verzoek. Alle schoenen moeten voortaan op de sportzaal bewaard worden. Het is niet nodig de costuums in te leveren, d.w.z. de costuums, die thans in Uw bezit-zijn en die elke week gebruikt worden. Wel moet ver langd worden, dat alle meisjes, die niet aan de zaaltraining en niet aan de wandelsport deelnemen, en die nog schoenen of costuums in haar bezit hebben, deze goederen direct inleveren aan de leidsters der afdeling, de dames Poortman, Tijhof, Lubbers. Voor onze wandelsport zijn nieuwe cos tuums gemaakt. Onze meisjes weten, dat deze costuums onder zekere voorwaarden gratis verstrekt worden. Die voorwaarden zij-n, dat elke deelneemster voor haar costuum een be-

Het Anker | 1950 | | pagina 4