Mededelingen Ziekenfonds Verder deelt de Directie mede, dat deze zaak serieus is opgenomen met enkele firma's, en dat een proefstel reeds in Decemder j.l. zou komen. De betr. vertegenwoordigers geven toe, dat inverband met de vele tarieven, waarop de arbeiders in dezelfde weken vaak werkeu, het niet gemakkelijk is om hiervoor een goed systeem te vinden. Het heeft echter wel de aandacht van de Directie, die in deze nog eens verder zal informeren. Besloten wordt, dat de loonlijsten bij de bazen ter inzage zullen zijn, doch niet weer zullen worden uitgehangen. Inzake een loonkwestie, betr. ploegen- toeslag in de sterkerij, verzoekt de kern in de antwoorden aan te tekenen, dat in dit geval direct de persoon in kwestie had moeten worden aangewezen. Behoudens deze aanvulling worden de notulen en antwoorden goedgekeurd. De Directie deelt vervolgens mede, dat naar alle waarschijnlijkheid volgende week de stoommachine gereed zal komen. De Kern vraagt hoe het verder gaat met het ploegenwerk, nadat de fabriek ,,Bijvank" weer in bedrijf komt De Directie vindt het zeer wenselijk, dat een gedeelte van de Krasserij en Spinnerij ,,Beek" in ploegen blijft doorwerken, in ver- bhnd met de garenorders. Verder zal ook weer de Weverij Beek in ploegen gaan werken. De kern merkt op, dat de arbeiders het liever niet doen. De Directie zegt, dat het niet anders kan en hoopt, dat de mensen er zich mee kunnen verenigen. Op verzoek van de Kern zegt de Directie toe, om weer vergunning te vragen om met een dag- en nachtploeg te mogen werken. Vervolgens wordt besloten om de Natio nale Feestdag 5 Mei 's middags te stoppen en de daarop volgende Zaterdagmorgen als collectieve snipperdag op te nemen. Over de werktijdregeling van de ploegen op Goede Vrijdag is de kern het niet eens. Volgens de kern had men op deze dag 3'/4 uur moeten werken en niet 33/4 uur. De Directie zegt, dat dit geval serieus onderzocht is en dat bedoelde werktijdregeling juist is. Zou men 374, uur gewerkt hebben, dan stond men scheef ten opzichte van de dagploeg. Een volgend punt is een vraag of het tarief voor de 66 X 97 cm. zakken wel goed is. Volgens de Kern zelf is óf het. tarief niet goed óf de meisjes hebben gedurende deze tijd niet voldoende gedaan. De Directie antwoordt, dat in de loop van de dag de gegevens klaar komen om te zien of bedoelde waarde te laag is. Rondvraag. Bij de rondvraag worden nog enige kleine punten behandeld,-o.a. een, loonkwestie "uit de Smederij en een verzoek om nieuwe haarnetjes voor de meisjes imde,.Spinnerij. Hierna sluiting, - Bijbetaling ziekenvervoer vergoeding van reiskosten ingaande 1 Mei 1950. I. In verband met de noodzakelijkheid om de kosten voor het ziekenvervoer te beperken heeft de Ziekenfondsraad be sloten tot invoering van een bijbetalings regeling voor de verzekerden van de Algemene Ziekenfondsen bij vervoer per HUURAUTO of TAXI. Het aandeel van de verzekerden zal wil de regeling voldoende effect sor teren in het algemeen hoger moeten zijn dan het bedrag der kosten bij ge bruikmaking van een openbaar middel van vervoer. Betaling van een bepaald percentage van de ritprijs door de ver zekerden zou van dit gezichtspunt uit de beste regeling zijn, doch onder meer in verband met het toenemend aantal ge vallen van gecombineerd vervoer zou een dergelijke regeling op bezwaren stuiten. Daarom is de bijbetaling door de verzekerden bepaald op een vast bedrag per rit, en wel op f 0,75 voor een enkele locale rit, f 1,50 voor een locaal vervoer heen en terug, f 2,voor een enkele interlocale rit en f 4,voor een interlocaal vervoer heen en terug. De bijbetaling door de verzekerde of de som der bijbetaling door twee of meer tegelijk vervoerde verzekerden zal evenwel nooit meer bedragen dan de totale ritprijs, verminderd met f 0,50, welk bedrag als minimum voor rekening van het ziekenfonds blijft. Onder locale ritten moeten in het algemeen worden verstaan ritten binnen de grenzen van een gemeente. De zieken fondsen kunnen echter op grond van bijzondere plaatselijke omstandigheden het begrip locale rit enigszins ruimer in terpreteren, mits dit geschiedt in onderling overleg tussen alle plaatselijk werkénde ziekenfondsen en, in gevallen van enige betekenis, in overleg met de organisaties der ziekenfondsen en zo nodig met het Bureau van de Ziekenfondsraad. Te den ken is hier bijvoorbeeld aan stedelijke bebouwing, welke de grenzen van de gemeente overschrijdt en aan het geval, dat een ziekenhuis even buiten de ge meentegrens is gelegen. De bijbetaling is. NIET ver schuldigd door een begeleider, indien de begeleiding nodig is of indien van de zijde van het fonds tegen het meder-ijden van een begeleider geen bezwaar be staat. Bij' gelijktijdig vervoer 'van'meer dan één verzekerde uit-hetzelfde gezin-

Het Anker | 1950 | | pagina 2