HET ANKER Muziekvereniging „WILHELMINA" M E D E D E L I N G E N B L AO VOOR HETjJPRSONfEL VAN' TER HORST Có. N.V. ^Koninklijke Jutesftf np.&rij;^ln -Weverij),; RUSSEN, f De uitvoering welke onze Muziekvereni ging Wilhelmina Zaterdag 18 Maart j.l. heeft gegeven in het Parkgebouw, was werkelijk weer een uitvoering zoals wij die van deze vereniging zo vaak gehoord hebben. Wij ken nen allen de moeilijke jaren die Wilhelmina heeft doorgemaakt, doch mede dank zij de Directie van ter Horst Co., heeft zij zolang geworsteld en gestreden, dat zij weer het peil bereikt heeft waar zij zich ook vóór de oorlog bevond. Dank zij de noeste vlijt van Directeur en leden, mocht zij het vorige jaar in Spankeren weer een eerste prijs behalen in de afdeling Uitmuntendheid. Wij zullen ho pen dat de Vereniging, die momenteel met de beste voornemens bezield is, er in mag slagen dit jaar weer succes te hebben en wanneer dit het geval mocht zijn, zal de vreugde des te groterzijn aangezien zij dan zal pro moveren naar de Ere-afdeling. Wij zijn er van overtuigd dat onze jongens hun best doen, doch wij willen óun de-andere kant ook niet ver helen, dat zij het moeilijk hebben en daarom willen wij de morele steun inroepen van. al onze iriede-arbeiders. Het was om. te begin nen erg ontmoedigend dat op het concert zo weinig mensen aanwezig waren. Bij feestelijke gelegenheden enz. scharen wij ons allen óm Wilhelmina, steeds staat zij dan in het middel punt vaii de belangstelling van geheel Rijssen en het was dan ook vorige week Zaterdag voor onze Vereniging erg teleurstellend dat er zo weinig waren die van hun belangstelling blijk gaven. Leden van Wilhelmina laat U daar- 'door echter niet ontmoedigende mensen die er wel waren hebben génoten van Uw -mooie concert en al is het dan namens een - klein gehoor, wij zouden U willen toeroepen, „gaat :zo voort en hóüdt Uw v prachtige Vereniging in ere". Onze-medé-arbeiders-zouden wij er wel gaarne van willen doordringen dat de mem sen van Wilhelmina het werkelijk heel-moeilijk hebben en wij zouden hen willen verzoeken de leden meer morele; steun te geven. Wan neer straks in de tuin van het Volkspark weer de ijzeren repetities voor - het- concours aan de gang zijn, toon dan eens belangstelling en geef eens blijk van Uw medeleven,; dit zal ongetwijfeld voor vele leden een stimulans 'zijn. Door vertrek naar elders en wegens ziekte zijn ons '"'enige', krachten ontvallen/welke zeer nodig vervangen moetën worden.Onze Ver eniging heeft verder ver schillende leden, die hoe. verdienstelijk hun bijdrage momenteel ook nog is, tJinneh niet al te lange'tijd door jongere krachten zullen moeten worden ver vangen. Thans hebben wij 2 of 3 tambours, doch zullen wij tijdens een mars goed voor de dag willen komen, dan dient dit aantal uitgebreid te wordeh tot minstens 6 of 8 tam bours, met een daarbij behorende tambour- maitre. Ook hebben wij dringend behoefte aan een vaandeldrager, waarvoor wij een flinke sterke jonge man kunnen gebruiken, Het koor heeft thans de beschikking over 6 clarinettisten, dit aantal moet op zijn -minst verdubbeld, zo niet verdrievoudigd worden. DERDE JAARGANG No. 25 MAART 1950 j

Het Anker | 1950 | | pagina 1