HOBBY-JONGENS. wan het wandelen steeds beter leren begrij pen en zullen zij ook al het mooie, dat de Natuur ons door deze sport biedt, meer leren waar deren. En zullen ook zij aan haar lichaam de heilzame inwerking van goed geleide wandelsport steeds meer ondervinden. Maar dit alles eist ernst/een beetje doorzetting en goede wil. Wij hebben het wandelseizoen weer in gezet met de eerste, zij het korte tochten. Allengs wordt dit opgevoerd tot verdere af standen en binnenkort zullen onze meisjes voor de eerste wandeltocht onder auspiciën wan de N.U.W. aan de start verschijnen. Mèiks, wij wensen U allen een prettig en succesvol seizoen. U weet, dat Johan het als leider van een grote groep als de onze het niet zo heel gemakkelijk heeft. Een eerste vereiste is en moet daarom zijn, dat zijn aanwijzingen, zonder meer, stipt worden opgevolgd. Voor de Heren nadert de fabriekcompetitie en wij zouden de verschillende afdelingen willen adviseren langzamerhand de balans op te maken, d.w.z. de elftallen en reserves vast te stellen. Als we het goed hebben be luisterd zouden de Veteranen dit jaar kam pioen worden en de andere afdelingen kun- hiermede dus nu rekening houden. Maar bij een borreltje hebben wij wel eens eerder horen bluffen V. Hier dan even onze jongste spruit aan het woord. De geluiden zijn nog die van een wiegekindje, hetgeen ook overeenkomt met de vorde ringen. Het is n.l. zo, dat wij allen nog bezig zijn, ons de grondbeginselen van de diverse dingen eigen te maken. I Er zijn echter bij ons ook enkelen, die al aardig op weg zijn en b.v, reeds kunnen bogen op een leuk gebruiksvoorwerp, dat ze zelf maakten. Juist dat heeft hen aangespoord een volgende keer wat hoger te grijpen en meer securiteit toe te passen. Die houtsnijders zijn bezield met het goede enthousiasme van de liefhebber, <dat komt in orde. Een wakend oog op onze Even afrekenen Heren houtsnijders TDnze figuurzagers hebben zich intussen zo ontwikkeld, dat ze zelfs voor het kleinste streepje, rondje of boogje niet bang zijn. Gezien het gezaagde werk en het onder-handen zijnde werk kunnen we daar ook van een kleine vooruitgang spreken. Ook zij laten zich niet kisten, zeggen ze. Ja, daar hebben we de tekenaars nog. Hier is het nog een zoeken naar de beste methode om een lijn in 't geheel te krijgen, zodat we daar ook stap voor stap vooruit kunnen gaan. Alhoewel er moeilijkheden aan verbonden zijn, zullen we daar ook gezamen lijk wel iets op vinden. Heel langzaam begint het kind te groeien, dus toch Vanaf deze plaats willen we dan ook de Directie bedanken voor haar hulp door ons onder vonden en tevens onze dank brengen aan de Heren Bouwma en Slagman voor hun voorlichting. En nu de jongens, die nog niet bij ons zijn, doch er vaak over dachten ook wel eens iets te willen proberen. Kom gerust eens kijken, er is altijd wel iets wat jullie ook kunt en mis schien spoedig als de beste kunt. Dit laatste lijkt ongelooflijk, doch drie weken geleden kwam zo iemand op bezoek en vorige week kwam hij met een keurig uitgesneden kelkblad kant en klaar, aanstappen. ,,Hij had het gauw in de'smiezen, ondanks het feit, dat hij sneed met z'n Jinkerhand", zeggen z'n maats.

Het Anker | 1950 | | pagina 5