Een slimmerd. Mededeling Ziekenfonds. Gecombineerde Ledenvergadering zich zo spoedig mogelijk van de ziekte van een patiënt op de hoogte stelt om event, bij een volgende keuring een juiste beslissing te kunnen nemen. Ook het Bestuur van de Afd. Kas, meent met de nieuwe regeling ver schillende onaangenaamheden te kunnen voorkomen. Aan de ledencontróle verandert niets. In feite is er dus alleen dit verschil, dat men thans zo gauw mogelijk opgeroepen wordt voor de keuring of event, bezoek krijgt van de controlerend-arts, die aan de hand van dit eerste onderzoek en de geregelde controle hierna een beter overzicht heeft om t.z.t. een juiste beslissing te nemen. L. regeling bij het oproepen van zieken voor de keuring ontspint zich een levendige dis cussie. De verschillende vragen hieromtrent werden tot voldoening van de leden tot in de finesses beantwoord. Besloten werd om over de nieuwe regeling voor keuringen nog een artikel in „Het Anker" te plaatsen. De voorzitter dankt tenslotte de aanwe zigen voor hun opkomst en spréékt de wens uit, dat in het vervolg deze vergadering meer belangstelling van de zijde der arbeiders zal mogen ondervinden. L. van het PENSIOENFONDS, ZIEKENFONDS EN DE AFDELINGS-KAS. Op Donderdag 23 Februari j.l. werd in de grote zaal van de Huishoudschool de jaar lijkse ledenvergadering gehouden van het Pensioenfonds, Ziekenfonds en de Afdelings- Kas. Gezien de geringe opkomst moeten wij tot onze grote spijt constateren, dat er zeer weinig belangstelling bestaat onder het per soneel voor de sociale voorzieningen betr. ons bedrijfsleven. De voorzitter, de Heer Jordaan opent de vergadering met de aanwezigen hartelijk welkom te heten. Spreker vindt het erg jammer, dat er zo weinig leden aanwezig zijn en dat de opkomst zelfs slechter is dan vorig jaar. Opmerkelijk is, dat de mensen nog wel eens klachten hebben, doch dat men deze personen niet de vergadering ziet. Achtereenvolgens worden dan het Pensi oenfonds, Ziekenfonds en Aanvullend Zieken fonds en de Afdelings-Kas behandeld. Door de Secretarissen van verschillende fondsen werden de notulen gelezen, welke ongewijzigd en onder dankzegging werden goedgekeurd. Verder werd door de heren administrateurs een jaarverslag gegeven over het afgelopen jaar, alsmede een financieel overzicht. Enige vragen, gesteld in de ledenverga dering van vorig jaar, worden door de Voorzitter thans uitvoerig beantwoord. Het kleine aantal ieden, dat aanwezig was, blijkt echter zeer actief ie zijn en er werden dan ook verschillende vragen gesteld, welke door .de Voorzitter zo duidelijk mogelijk werden beantwoord. Vooral over de nieuwe Het komt nog herhaaldelijk voor, dat de voorschriften van het Ziekenfonds, in het bij zonder wat betreft de indirect-verzekerden beneden 16 jaar, niet nagekomen worden. Wij laten hier het betreffende voorschrift nog eens volgen. Kinderen van direct-verzekerden blijven tot hun 16e jaar indirect verzekerd. Gaan ze vóór hun 16e jaar in loondienst, dan moet hiervan door de betreffende persoon direct kennis gegeven worden op de Soc. Afdeling, omdat deze indirect-verzekerden een andere werkgever krijgen en zodoende van indirect- verplicht-verzekerd worden. Voor een goede adminfstratie is het nodig, dat hieraan nauwkeurig de hand gehouden wordt. M.V. (Historisch). Mannes was een snugger ventje, Van zo ongeveer acht jaar Levenslustig, vlug en lenig, Speelde hij van alles klaar. Leren en naar school gaan, nee hoor, Daar had Mansie niet mee op. Liever met z'n vriendjes spelen Langs de straathij aan de kop Op een keer vroeg hij z'n moeder Om een dubbeltje zowaar, Voor wat snoepgoed of een ijssie. Doch daar kwam hij niet mee klaar. Moeder wilde het niet geven, En -zoals dat vaker gaat, Mannesman begon te huilen.

Het Anker | 1950 | | pagina 3