- f In Memoriam. Wijziging controle-systeem bij ziekte. niet anders kan. Zij zal echter graag willen weten hoe de werktijdregeling zal zijn. De Directie antwoordt, dat er waarschijn lijk gewerkt zal moeten worden van 's morgens 5 tot 's middags 1.30 uur met de le ploegen tot 's avonds 10 uur met de 2e ploeg (incl. 73 uur schafttijd). Op het voorstel van de kern om met dag en nachtploeg te werken merkt de Directie op, dat dit door de Arbeidsinspectie in geen geval zal worden toegestaan, omdat vrouwen in fabrieken na 10 uur 's avonds niet mogen werken. Besloten wordt om in de fabriek ,,Beek" reeds met een gedeelte in ploegen te gaan werken om een voorraad te vormen, omdat straks als de fabriek Boomkamp in ploe gen gaat werken de productie zal achteruit lopen in verband met het minder aantal werkuren. Tenslotte worden nog enige kleine punten behandeld, o.a.stofafzuiging inBeek, een verzoek om geen loonlijsten meer op te hangen in de fabriek, ploegen werk weverij, slechte stofaf zuiging bij de cropmachines en een verzoek om event, 's avonds licht te hebben in de wagons bij het balen lossen. Hierna sluiting. L. Op Vrijdag 10 Februari werd plotseling uit ons midden weggenomen onze geachte medearbeider Dirk Vos, in de leeftijd van precies 49 jaar. In de tijd dat wij met hem mochten sa menwerken, leerden wij hem door zijn aangename omgang, zijn bescheiden optreden en prettig humeur, kennen als een collega, ja meer nog als een vriend, die alle waarde ring van zijn mede-arbeiders genoot. Zijn heengaan heeft ons diep getroffen, hetwelk het meest tot uitdrukking kwam in de bedrukte stemming welke de eerste dagen na zijn verscheiden in de smederij heerste. Onze gedachten gaan in deze moeilijke dagen uit naar zijn vrouw en kinderen, met dit voor hen, zulk een groot verlies. Wij geven hun de verzekering, dat wij aan collega Vos blijven denken, met dankbare vriendschap en waardering, en hopen dat de vriendschapsband tussen de Familie Vos en de mensen van de Afd. Smederij in de toe komst mag blijven voortbestaan. Het personeel Afd. Smederij Zoals reeds op 10 Februari j.l. in de fa brieken is aangekondigd heeft het Bestuur^ van de Afd. Kas in de vergadering van Februari besloten om in verband met ver schillende moeilijkheden de keuringen over te dragen aan Centraal Beheer. Op zichzelf maakt deze verandering voor een goedwillende zieke geen verschil. Van verschillende zijden bereiken ons echter berichten, dat dit zou betekenen, dat men nu vroeger naar het werk gestuurd wordt. Niets is minder waar en wij betreuren het daarom des te meer, dat er zo weinig leden op de j.l. gehouden ledenvergadering aan wezig waren om van hun belangstelling blijk te geven voor de sociale voorzieningen, die voor hen getroffen zijn. Eventuele klachten knnnen dan in deze vergadering besproken worden. Op aandrang van de arbeidersbe stuursleden van de Afd. Kas willen wij nog even de nieuwe regeling bij ziekte onder Uw aandacht brengen. Zoals bekend is, is onze Afd. Kas aan-j gesloten bij Centraal Beheer, waardoor ook^ de keuringen worden verricht. Voorheen werden door ons wekelijks een aantal zieken opgeroepen voor de keuring met de bedoeling om te zien in hoeverre de betr. patiënt nog arbeidsongeschikt was. Gewoonlijk werden deze mensen opgeroepen als ze weer aan de beterende hand waren, m.a.w. als het ziekteproces grotendeels afge lopen was. Volgens de controlerend-geneeskundigen is het voor hen minder moeilijk om bij patiënten, die voor de eerste keer na een ziekte op de keuring komen, de juiste graad van al of niet arbeidsgeschiktheid vast te stellen als zij persoonlijk het ziekteproces vanaf het begin'hebben kunnen volgen. Het is dan ook zeer aannemelijk, dat het voor de controlerend arts van groot belang is, dat hij -mzr1 V

Het Anker | 1950 | | pagina 2