Voor de Dames. Eierpannekoeken Winterse gerechten. Stamppot van appelen of „hete bliksem" aangename ontspanning te bezorgen. De wer ker niet alleen, maar ook zijn vrouw, die eens even haar huishoudelijke beslommeringen moet kunnen vergeten, een ontspanningsavond ook voor de verdere leden van het gezin. Dan hebben zijdie de revue voor U maakten en uitvoerden, doch haar niet zien, voldoening van hun werk. En als wij dan voor de laatste keer dit seizoen gedraaid hebben, beginnen onze mensen weer aan een nieuwe, waarvan zij de titel nu reeds in hun hoofd hebben. Wij hopen dan elkaar het volgende jaar weer te mogen ontmoeten. Tenslotte, wanneer wij U dan, door onze revue, een aangenaam verzetje in het leven van allen dag kunnen bieden, menen wij de tolk te zijn van U allen, wanneer wij de Directie van ons bedrijf dank brengen voor haar medewerking om dit mogelijk te maken. Zet de geweekte bonen op met ruim wa ter en laat ze gaar worden (ongeveer P/s uur)i voeg er na een Va uur wat zout biL Zet na een'/, uur in een andere pan ook het spek op, met ongeveer een Va waterlaat het een Vs uur koken, doe er dan de geschilde aardap pelen bij met het overgebleven zout en leg daarop de geschilde-appelen, in vierdepart- jes gesneden. Laat op een zacht vuur het ge recht gaar worden (nog ongeveer 30 h 40 minuten) Neem het spek uit de pan, stamp de ap pelen met de aardappelen door elkaar, roer er losjes de witte bonen door en proef, of misschien toevoeging van wat suiker of zout nodig is. Dien het gerecht op in een dekschaal en presenteer het in plakjes gesneden spek erbij. Nu 't zo koud geworden is, moeten we ook ons eten daarbij aenpassen. Een van de meest geliefde wintergerechten vormt de bekende Hollandse „stamppot". Een stamp pot is erg voedzaam en juist door de hoge voedingswaarde is ze bij uitstek geschikt voor de winter. Daarom volgt hier onder een „stamppot" en als nagerecht geven we dan noch eierpannekoeken. 1 Kg. aardappelen, 1 Kg. zoete appelen, 1 Kg. zure appelen, 300 gram doorregen spek, 500 gram witte bonen, 10 gram zout (1 afgestre ken eetlepel). 250 gram tarwebloem, 1/2 liter melk, 3 eieren, 2 gram zout, 80 gram boter. Breek in een beslagpot of in een diepe kom de eieren, voeg er het zout bij, al de bloem en de kleinste helft van de melk. Klop met een houten beslaglepel of met een eierklopper (garde) alles tot een gladde massa en vermeng daarmee de nog overige melk. Bak van dit deeg met de boter of Delfrite vrije dikke pannekoeken, die hes- haaldelijk worden omgekeerd, tot ze aan beide zijden mooi bruin zijn. Presenteer ze warm met witte suiker.

Het Anker | 1950 | | pagina 8