SPORT. meer in actieve dienst was, kwam hij nog vrij regelmatig een bezoek brengen aan de fabriek. Zo ook nog enige dagen voor zijn verschei den. Hierdoor trof ons destemeer zijn plot selinge heengaan. Vanaf zijn 12e jaar heeft hij de firma ter Horst Co. gediend en zich in haar bedrijf door zijn gedegen kennis en aangename omgang de plaats veroverd die hem toekwam. Hij heeft steeds zijnwerk Inet veel verantwoor- delijkheidsgevoel verricht tot tevredenheid, zowel van zijn superieuren als van zijn onderge schikten. Ook blonk hij uit door zijn sterk ont wikkelde zin voor orde en netheid, die zijn stempel legde op zijn gehele persoon. Op 21 November 1947 ontving hij de zilveren medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, welke hij met ere heeft mogen dragen. Tenslotte gaan onze gedachten uit naar zijn vrouw en kinderen wij geven hun de ver zekering, dat wij aan de overledene met dankbare waardering en vriendschap zullen blijven denken. L. Wij staan weer in het teken van onze jaarlijkse ontspanningsavonden, voor velen van ons een zeer welkom verzetje in de wintermaanden van korte dagen en lange avonden. Daarom ligt het voor de hand, dat wij het deze keer over onze nieuwe revue zullen hebben, ontworpen en U gebracht door leden uit ons bedrijfspersoneel. Heel simpel en eenvoudig gezegd, nietwaar, maar zo eenvoudig is het nu toch helemaal niet. Wei nigen hebben er begrip 'van welke bergen en welk opofferend wehk door velen in hun vrije tijd verricht moet. worden voor het zo ver is, dat wij U kunnen iri vier en. Het be gint al -ja wanneer begint het eigen lijk al. De hoofdpersonen zijn ,iltijd voor de revue werkzaam, "het is"bluTliefhebberij, hun hobby, die hen niet los laat. Terwijl U zit te genieten van de humor of het mooie tafereel in deze revue, zijn zij wellicht met hun ge dachten bij een volgende, die nog gemaakt moet worden. Eerst als deze gedachten meer gerijpt zijn begint men met de' uitwerking. De een maaki een liedje, de ander een tekst, men steekt de koppen bij- elkaar, rectifi ceert, verscheurt en -begint opnieuw, maar tenslotte komt het bij stukjes en beetjes bij elkaar en wij krijgen allengs een meer ge heel, waaraan geschaafd wordt tot de „generale", en niet zelden daarna. De repetities beginnen met het eenvoudige lezen. Even vervelend als inspannend. Maar zij, die door het spel hun medewerking ver lenen, weten dit. Zij weten eveneens, dat het noodzakelijk is zich te onderwerpen aan een veeleisende leiding, want dan alleen is het mogelijk om tenslotte tot iets goeds te komen. Het werk van de regisseur is werkelijk niet zo eenvoudig en ook wel eens een beetje ondankbaar, wanneer eenvoudige handelin gen of passages tot in de treure herhaald moeten worden, over, over en nog eens over. Niets voor mij, horen we U zeggen. Inderdaad, wanneer U niet van doorzetten weet, kunt U er beter niet aan beginnen. Maar onze spelers(sters) zijn uit an der hout gesneden, zij weten van doorzetten en niets is hun te veel. Het is prettig dat van deze plaats te mogen zeggen. Door omstan digheden waren wij dit seizoen wat laat be gonnen, te laat eigenlijk en toen moest er aangepakt worden. Er is aangepakt, er is hard gewerkt, maar er is zeer prettig gewerkt. In verband met de bezetting der oefenlokalen moest vaak op de meest ongelegen uren een beroep op de medewerkenden worden ge daan en dat beroep was nooit te vergeefs. Van deze plaats willen wij hiervoor al onze revuïsten gaarne dank brengen, doch hierin ook betrekken de huisgenoten, die hierdoor indirect hun medewerking verleenden. Wanneer U dit leest, heeft onze revue al weer enige avonden gedraaid. Zij. die een der uitvoeringen reeds.bijwoonden, zullen het met ons eens zijn, dat het deze keer, zoals de titel luidt: „Wier Wat Aans" is. Het is de ze keer geen „pleer", geen moderne reis om de wereld, doch een revue, die voor „elck wat wils" zal bieden. Smaken verschil len en dat is maar goed ook. Zoals dit in voorgaande jaren het geval was, zullen ook thans wel aanmerkingen gemaakt kunnen wor den door hen, die critisch willen zijn en voor bijzien, dat wij tenslotte slechts amateurs zijn en willen zijn. Wij hebben echter ons oor te luisteren gelegd en mogen ervaren, dat ook deze' keer voor de bezoeker veel té genieten en te bewonderen valt en wij hebben ook weer geleerd dat, wat de een buitengewoon mooi vindt, de ander matig weet te waarde ren en omgekeerd. Resumerende menen wij echter wel te mogen zeggen, dat wij er ook dit jaar weer in geslaagd zijn of zullen slagen, de werkers uit ons bedrijf een avond van

Het Anker | 1950 | | pagina 7