N egentienhonderdvij ftig Kernvergadering Economische Unie met België/Luxemburg een- feit zal zijn. Wat dit voor gevolgen voor ons land en voor de afzonderlijke bedrijven zal hebben, is moeilijk te zeggen. De landen van de Benelux beoogen hiermee een voorbeeld te geven van internationale samenwerking op economisch terrein. Hoe zich dit op het gebied van de jute zal ontwikkelen moet worden afgewacht. Meer valt hier op dit ogenblik nog niet zeggen. Het oude gaat heen en het Nieuwe komt weder, Zo is het jaar in, jaar uit, al gegaan. Telkens weer verder en toch nog weer anders, 't Zal zo ook altijd wel blijven bestaan. Nu gaan wij dan weer het Nieuwe aanvaarden Wat het ons brengt weet hier niemand vooruit. 't Schijnt wel niet mooi, maar wij hopen, dat dit jaar, Ons zal doen horen een beter geluid. Dat weer de handelen welvaart mag bloeien; Dat er meer woningen worden gebouwd. En de verstandhouding tussen de volk'ren Eerlijker worde en beter vertrouwd. Dat onze jongens, uit Indonesië, Spoedig in Holland terug zijn gekeerd. Dat wij goedkoper straks weer kunnen leven Ofschoon de gulden is gedevalueerd. Laten ook wij dan niet stil blijven zitten De hand aan de ploeg en met kracht aan het werk, Want slechts door arbeid komt voorspoed en zegen Dan wordt ons land ook gezond weer en sterk. Gaan wij zo voort in geloof en vertrouwen Misschien wordt alles nog .helder en klaar. 'k Hoop dan van harte, dat Negentien Vijftig Voor ons mag zijn een. Gelukkig Nieuwjaar, J- h. m,. d.d. 12 Januari 1950 AanwezigA. H. ter Horst, H. Jordaan, B. Ligtenberg, D. Markvoort, F. Hanstede, D. J. Wolterink, W. Pongers, H. Nieuwenhuis, J. H. Nijland, J. H. Seppenwoolde, G. Mensink, F. A. Pfeiffer, E, Goossen, Joh. Brinks, M. Kreijkes en de dames H. H. Bruins en B. W, Maatman. De Voorzitter opent de vergadering en heet in 't bijzonder het nieuwe kernlid, de heer M. Kreijkes, hartelijk welkom. De notulen van de vorige vergadering wor den ongewijzigd goedgekeurd. Vervolgens worden de vragen beantwoord, die in de vorige vergadering gesteld werden. Het verzoek om de maandelijkse 'voorverga dering van de kernleden onder fabriekstijd te mogen houden wordt hierbij nog eens be sproken. Bosloten wordt dat deze vergade ringen zullen plaats hebben 's Zaterdagsmor gens voorafgaande aan de kernvergadering, om 10.45 uur. Als eerste punt stelt de Directie aan de orde het vaststellen van de collectieve snip perdagen voor 1950, waarbij zij tevens mede deelt, dat de vacantie voor dit jaar en voor dit district is bepaald van 24-29 Juli. De Directie noemt hierbij enkele data, die voor snipperdagen in aanmerking zouden komen. De kern voelt niet voor zoveel collectieve snipperdagen en stelt voor om de vcic^H: dagen als algemene snipperdagen vast te stellen Biddag (8 Maart) f/3 dag Goede Vrijdag (7 April) 1/2 dag Dankdag (1 November) 7s dag Verder zou zij met het oog op de ver jaardag van H.M. de Koningin en de Nationale Feestdag, nog. één dag willen reserveren om in geval er op één dezer dagen belangrijke feestelijkheden zouden zijn, hiervoor een collectieve snipperdag aan te; wijzen. De Directie gaat hiermede, acgoord.

Het Anker | 1950 | | pagina 2