Voor d© Dames Sneeuwballen Croüies SS2S82SS2aS2SS2SS2SS2SS2SS2 S2SS2S2K2S2$SS2^2SS2S22S 40) Benodigdheden: 4 dl water, iets zout, 250 gram bloem, 100 gram boter, 100 gram krenten, 7 grote of 8 kleine eieren, wat poedersuiker en slaolie om in te bakken. Breng het water met de boter en wat zout aan de kook. Strooi er roerende de gezeefde bloem in en blijf roeren, tot het deeg als een bal van de pan loslaat. Neem het van het vuur af en roer er één voor één de eieren door. Vermeng 't deeg het laatst met een paar vlugge slagen met de goed gewassen en gedroogde krenten. Maak in die tussentijd slaolie in een diep ijzeren potje zo heet, dat er blauwe damp afkomt. Zet het dan op een zachter vuur, laat het even bekoelen en doe er kleine balletjes van het deeg in. Laat de sneeuwballen rijzen, lichtbruin en gaar bakken (7 rrin.), neem ze met een vleespen of breinaald uit het vet, laat ze op grauw papier zo goed mogelijk uitdruipen en bestrooi ze na bekoeling met poedersuiker. Rijzen de sneeuwballen niet. geef er dan met een puntig mesje een paar sneetjes in. Ze kunnen desgewenst ook later gevuld worden met pudding, het deeg behoeft dan niet vermengd te worden met eieren en krenten. Men snijdt een wittebrood in plakjes ter dikte van 1 Vö cm- en snijdt deze daarna rond bij met een middellijn van ongeveer 5 cm. Op 1/s cm. van de rand snijdt men nu de broodjes in, bakt ze in een heet frituurvet bruin en holt ze uit. Hierna worden ze gevuld met een warme ragoüt b.v. van kalfsvlees, vis, garnalen of eieren. W ij ze van bereiding van ragoüt. Benodigdheden1/i liter bouillon, stukje foelie, stukje Spaanse peper, 45 gram bloem, 45 gram boter, 50 gram kalfsgehakt, stukjes kalfstong. Laat de bouillon met de kruiden een poosje trekken. Zeef de bouillon. Laat de boter smelten voeg hierbij de bloem en daarna al roerende de bouillon. Ongeveer 10 minuten door laten koken. Verwarm er de gekookte balletjes in en maak: het geheel op smaak af. 1870 H. BAKKER 1949 Op 16 December overleed nog vrij onver wachts onze oud-medearbeider Hendrikus Bakker. In 1882 trad hij in dienst van de Firma Ter Horst Co. en heeft haar gediend tot 1935. Hij was werkzaam als reparateur in de Weverij, waar hij door zijn gedegen vakkennis en zijn prettige omgangsvormen heeft getoond zijn plaats in de maatschappij waardig te zijn. Vooral bij experi menten met de machines was hij een van de mensen, die met taaie volharding de moeilijkheden het hoofd bood, waardoor dan ook meestal mooie resultaten bereikt werden. In 1935 werd hij na een diensttijd van ruim 52 jaren gepensionneerd, waarvan hij tot nu toe heeft mogen genieten. Zijn plotseling verscheiden heeft ons diep getroffen en ook allen die met hem in aanraking kwamen zullen dit gevoelen als een groot verlies. Onze hartelijke deelneming gaat uit naar de zwaar getroffen familie en met ontroering in ons hart verzekeren wij, dat wij aan hem een dankbare en eervolle herinnering zullen bewaren. üs (te

Het Anker | 1949 | | pagina 8