Goossen, F. A. Pfeiffer, G. Mensink, J. H. Seppenwoolde, H. Nieuwenhuis, J. W. Pongers, D. Wolterink, F. Hanstede, D. Markvoort en de dames H. H. Bruins en B. W. Maatman. J. H. Nijland is wegens ziekte verhinderd de vergadering bij te wonen. Na opening door de Voorzitter worden de notulen van de vorige vergadering voorgelezen, welke ongewijzigd worden goedgekeurd. Vervolgens worden de vragen beantwoord, die in de vorige vergadering gesteld werden. De kern betreurt het, dat het verzoek om ook bij een 25-jarig jubileum een erkentelijkheid te geven afwijzend is beschikt. De Directie zegt, dat ze een 25-jarig dienst verband nu niet zulk een heel belangrijke ge beurtenis vindt als een 40- of 50-jarig dienstju- bileum. Bij een 25 jarig huwelijk blijft de directie bij het eertijds gènomen besluit, zodat hierin geen verandering wordt gebracht. Hierna gaat men over tot de punten van bespreking. De kern komt thans terug op het reeds in de vorige vergadering gedane voorstel om met de Kerstdagen van de 1 gratificatie f 1, af te staan voor de Stichting 19401945. In aan merking genomen de hedendaagse lonen en prijzen en gezien dat dit toch in de eerste plaats een zorg is van de overheid, meent de kern op dit voorstel niet verder te moeten ingaan. De kern spreekt vervolgens over de werk verdeling in de Naaierij. Zij zou graag zien, dat dit op een andere manier opgelost kon worden en vraagt of de Directie het goed vindt, dat de kernleden dit geval na de vergadering nog even met elkaar bespreken. De Directie antwoordt, dat zij graag haar mening voor een betere wil geven. Verder doet de kern het verzoek om ook -de voorvergadering onder fabriekstijd te mogen houden omdat wegens het ploegenwerk niet altijd alle leden op deze vergadering aanwezig kunnen zijn. De Directie vindt dit wel erg bezwaarlijk, omdat het bij de kernvergadering ook dikwijls moeilijk is voor de baas om een plaatsvervanger te krijgen. Het verzoek zal echter genoteerd worden. Het volgende punt van de kern is een ver zoek van de arbeiders om de kernverslagen uit voeriger in „Het Anker" op te nemen. De Directie wijst de kern op de verschillende moeilijkheden, die hieruit kunnen voortvloeien en acht het daarom beter hieraan geen uitbreiding te geven. Wanneer de arbeiders zich voor een bepaald geval interessseren kunnen ze zich voor inlichtingen tot de kernleden wenden. Hierna wordt door de kern een ziektegeval ter sprake gebracht, waarin het bestuur van de Afd. Kas uitspraak heeft gedaan, doch waarbij de betr. arbeider zich niet kan neerleggen. De Voorzitter zegt, dat het beter is hierover niet verder te discussieren. Dit geval kan niet in deze vergadering behandeld worden, doch men moet zich hiervoor tot het Bestuur van de Afd. Kas wenden. Betr. een klacht over teveel wachturen in de Weverij deelt de Directie mede, dat hieraan alles is gedaan wat kon. De oorzaak is, dat er niet voldoende soorten jute in voorraad waren om het vereiste garen te spinnen, doch het laat zich aanzien, dat dit nu wel gauw beter wordt. Tenslotte wordt bij de rondvraag nog ge vraagd om in de Spinnerij Boomkamp de ver warming op te voeren. Vooral s morgens blijkt het hier te koud te zijn. Aan het einde gekomen van deze vergadering, dankt de Voorzitter allen voor het werk, dat ze als lid van de kern in het afgelopen jaar hebben verricht en wel speciaal de heer Ehrenhard, die het volgend jaar niet meer aan het kernwerk zal deelnemen. Spr. wenst allen verder een zalig uiteinde en een gelukkig Nieuwjaar. De heer Markvoort kan zich volkomen aan sluiten bij de woorden van de Voorzitter en dankt ook de heer Ehrenhard namens de kern voor de prettige verstandhouding, die er altijd onder de leden heerste. Spr. wenst verder ook de Directie een goed einde en een gelukkig 1950. Tenslotte dankt Ehrenhard de Voorzitter en Markvoort voor de waarderende woorden en spreekt de wens uit, dat de kernvergaderingen ook volgend jaar aangenaam mogen verlopen. L.

Het Anker | 1949 | | pagina 3