Viije lijd besteding Voor de dames. Gebreide Kniewarmers cp ;;p Cap crgp c/vo V/vO cr^o og-o Nu wij in het natte en koude jaar getijde zijn aangeland is het voor oudere en rheumatische mensen zeer aangenaam een paar wollen gebreide kniewarmers te bezitten. Men koopt hiervoor jaegerwol en gebruikt 4 breinaalden No. 2. Opzetten 92 steken. Over drie naalden verdelen. In het rond breien 2 recht, 2 averecht, totdat het werk 10 cm. hoog is. Nu gaat men in heen en teruggaande richting steeds recht breien. Om de knie vorming te krijgen gaat men als volgt te werk 2 steken breien, 2 steken samenbreien, de naald uit breien op 4 steken na, dan 2 ste ken samen breien en 2 steken breien. Omkeren en herhalen. Zo doorgaan tot er tussen de beide minderingen nog steken overblijven. Hierna de kantlussen van de afgeminder- de kanten opnemen. Nu heeft men weer 92 steken, die weer over 3 naalden ver deeld worden. Vervolgens gaat men weer in het rond breien 2 recht, 2 averecht. Als daarna weer 10 cm. hoog gebreid is moet men zeer los afkanten. en Slagman bereid gevonden de jongens op des kundige wijze voor te lichten. De heer Bruins houdt vervolgens nog eeu causerie over de laatst gehouden tentoonstelling op dit gebied in Ede. Spc. belicht hier even de vele mogelijkheden die er zijn om iets te doen waar men zelf ook schik in heeft. Een voorstel om gezamenlijk de tentoon stelling voor vrijetijdsbesteding te Hengelo te bezoeken wordt met instemming begroet. Alle leden gaven zich hiervoor op en zullen op 22 Dec. a.s. 's avonds naar Hengelo gaan. Vol enthousiasme over deze eerste contact avond gaan de jongelui huiswaarts. Soc. Afd, Op Dinsdag 10 November j 1. waren wij in de leeszaal van het Parkgebouw bijeen om te komei tot het oprichten van een handwerkclub. De Heer Ligtenberg was zo vriendelijk deze eerste contactavond in te leiden. Er bleek veel animo te bestaan. Er waren n.l 48 Meisjes aan wezig, terwijl de volgende dag het ledental steeg tot het ronde getal van 50. De „club", die naar wij hopen ook nog eens een passende naam zal krijgen, zal geheel op zich zelf staan Er werd een bestuur benoemd, bestaande uit de leden W. H. Pas (Naaierij), G, Ligtenberg (Naaierij), L. Brinks (Spinnerij), G. Kwintenberg (Spinnerij), H. H. Bruins (Spinnerij) en P. Kippers (Soc. Afd.). Aangezien laatstge noemde met algemene stemmen werd benoemd tot secretaresse van de club, moest zij, hoewel ser bezet, dit baantje wel aanvaarden. Ook Mej. ^ÉTs werd op dezelfde manier tot penningraeeste- resse gekozen, wat zij toen ook niet kon weigeren. Vervolgens werd besloten een contributie van 25 cent per week te betalen, waarmee dan alle voorkomende onkosten zullen worden be streden. De moeilijkheid, dat sommige leden niet op Donderdagavond konden komen, werden on dervangen door ook de Maandagavond voor dit doel in te lassen. Het plan, de tentoonstelling voor vrije tijdsbesteding in Hengelo, samen met de jongens club-genoten, te bezoeken, werd luicfe toegejuicht. Ook werd voorgesteld weer te gaan sparen voor een reis in de a.s. zomervacantie. Ook hiervoor gaven zich verschillende dames op. De meesten voelden veel voor een reis van enkele dagen naar Zuid-Limburg en Belgie. Ook kan men een eendaagse reis maken. De plannen zullen echter later nader worden uitgewerkt. Aan deze reizen kan natuurlijk elk lid van het personeel meedoen, doch belangstellenden raden wij aan zich zo spoedig mogelijk op te geven. Laat ons hopen, dat onze „club een lang leven zal zijn beschoren en dat wij in de gezellige en huiselijke avonden dichter bij elkaar mogen komen. D. Traas

Het Anker | 1949 | | pagina 5