Oprichiing Hobbyclub. Het wandelseizoen is ten einde en we kunnen de balans opmaken. En ais we dat doen, hebben we redenen onze meisjes met de behaalde resul taten geluk te wensen. De sportvereniging Ter Horst 6 Co. telde weer mee op alle concoursen en vele ereprijzen werden behaald. Dat stemt tot voldoening, voldoening voor de deelneemsters, voldoening ook voor de leiding. Wie echter meent, dat het onze club om de priiren gaat, is er wel finaal naast. Natuurlijk, we doen allemaal met elkaar ons best het best mogelijk resultaat te behalen, om moeizaam een eerste prijs van een concours weg te slepen. En als we dat dan bereikt hebben, soms een fraaie grote beker ons deel is, weten wij, dat wij op weg zijn onze sport te beoefenen, zoals die beoefend moet worden, weten wij, dat de voorbereidingen en de trainin gen van onze meisjes resultaat hebben afgeworpen. En dan hebben wij, allen met elkaar, hieraan de grootste voldoening en we nemen ons voor het een volgende keer, zo mogelijk, nog beter te doen. We hebben op deze wijze het maximum genoe gen in onze sport en de beker gaat achter slot en grendel. Dat is bijzaak. Wij hebben ook voldoening, als wij de zo juist gepubliceerde competitielijst over dit seizoen van de N.U.W. bezien. Van de 41 deelnemende verenigingen in de seniorenklasse nemen onze meisjes de eerste plaats in met 564/18 punten. Bravo 1 Als we nu zouden gaan redeneren, dat we er zijn, zijn we er net naast. Dat zal ieder wel begrijpen. Het is nu de kunst te houden wat we hebben en onze prestaties verder op te voeren. We hebben in de toekomst de zware taak onze ereplaats te verdedigen, hetgeen uiterst moeilijk zal blijken te zijn. Er volgen in het ranglijstje twee vereni gingen met ieder bijna 56 punten en dan een 12 tal van 53 tot 54. Zij zullen het volgende sei zoen gezamenlijk een aanval doen op de ereplaats in de rij en wij staan in de verdediging alleen. Maar wij zullen ons prepareren, thans reeds door deel te nemen aan de zaaltraining. We slaan daarmede twee vliegen in één klap, n.l. we houden ons lichaam fit en wij leggen de hoeksteen voor verdere successen op het wandelpad. Het is een beetje vervelend, dat wij af en toe nog eens weer op dingen moeten wijzen, die vaa een minder goede sportopvatting getuigen. U weet allen, dat we het onze leden vrij gemak kelijk maken, met schoeisel en met kleding. De bedoeling is, dat deze goederen uitsluitend gebruikt worden in onze sport en wij mogen, neen, moeten ook eisen, dat men zich daaraan houdt. En ook mogen wij verlangen, dat men deze goederen prompt inlevert bij een eventueel bedanken. Er zijn leden, die wij echter zelden, anderen, die wij eigenlijk nooit op onze wekelijkse oefeningen zien. Wil rqen alsnog deelnemen, alles vergeven en vergeten hoor. Maar wenst men dat niet, toon dan Uw sportiviteit door Uw sportuitrusting onverwijld in te leveren. De voorbereidingen voor een revue geven steeds veel werk. waarvan een buitenstaander geen weet heeft. Maar we zijn dan thans zo ver, dat we op volle toeren draaien en dat is ook nodig. Reeds zijn de datums vastgesteld, waarop onze personeelsrevue voor ons personeel of gezinsleden opgevoerd zal worden en deze datums zijn als volgt Donderdag, 26 Januari, de „Generale" voor leden van de sportvereniging. Dinsdag, 31 Januari, Donderdag, 2 Februari en Dinsdag 7 Februari zijn gereserveerd voor ons personeel met introductie voor gezinsleden. Aansluitend worden nog enige datums vrij gehouden voor opvoeringen voor de burgerij, doch zo, dat in ieder geval 21 Februari voor de laatste keer gespeeld wordt. In een van de vol gende nummers hopen wij nadere mededelingen omtrent de regeling te kunnen doen. Mede naar aanleiding van het artikel in „Het Anker" van October betreffende vrijetijdsbesteding had op Vrijdag 4 November j.l. een bijeenkomst plaats van een aantal jonge arbeiders met het doel om te komen tot het oprichten van een club. De heer Ligtenberg heet de aanwezigen wel kom en zegt zeer verrast te zijn, dat zoveel jon gelui aanwezig zijn en voor dit doel belangstel ling tonen. Na een kcrte inleiding over het onderwerp „Hoe besteedt gij Uw vrije tijd nuttig", stelt spr. voor om een club te vormen, welke ten deel heeft, om door onderling contact en samenwer king de leden in staat stellen hun vrije tijd op een prettige en tevens nuttige wijze te besteden. Prompt gaven zich alle aanwezige jongelui als lid op. Als bestuursleden worden aangewezen de heren A. J. Bruins, G. J. Kastenberg (Krasserij), M. Kreijkes (Spinnerij), J. Smalbrugge (Spoelerij) en J. Voortman (Spinnerij). De heer A. J. Bruins werd verzocht de algemene leiding van deze contact-avonden op zich te nemen. Verder werden de heren Bouma

Het Anker | 1949 | | pagina 4