Kernvergadering Opa zucht en denkt aan vroeger, 't Staat nog helder voor zijn geest. Hoe het in zijn jonge jaren Op zo'n avond is geweest. Net, als nu de jonge mensen, Ging hij 's avonds hand in hand, Heel gezellig met zijn meisje Wand'len langs de stille kant. Als de maan dan, vriend'lijk glurend, Door de kale takken scheen. Voelden zij zich dol gelukkig In die eenzaamheid alleen. En zij dachten aan geen schoentjes, Aan geen vrienden noch geraas, Alles, alles werd vergeten, Zelfs de Ouwe Sinterklaas. J. H. M. d.d. 9 November 1949. Aanwezig de heren H. Jordaan, B. Ligten- berg, J. Ehrenhard, Joh. Brinks, E. Goossen, F. A. Pfeiffer, G. Mensink, J. H. Seppenwoolde, H. Nieuwenhuis, J. W. Pongers, D. J. Wolte- rink, F. Hanstede, D. Markvoort en de dames H. H. Bruins en B. W. Maatman. Nijland is wegens ziekte verhinderd de vergadering bij te wonen. De Voorzitter, de heer Jordaan, opent met een welkomstwoord deze vergadering en verzoekt de heer Ligtenberg de notulen van de vorige vergadering voor te lezen. Naar aanleiding van de hierin gestelde vraag om verbetering van de verlichting in de Weverij deelt de Voorzitter mede, dat dit bekeken is, doch dat men hieraan momenteel niet wat kan doen. Dit geval zal echter de aandacht van de Directie houden. Hierna worden de notulen ongewijzigd goedgekeurd. Aangezien in December de kernverkiezing moet plaats hebben voor volgend jaar vraagt de Directie of de Kern er rekening mee wil houden, dat de candidaatlijsten hiervoor begin December ingeleverd kunnen worden. De kern antwoordt, dat zij zullen zorgen hiermee op tijd klaar te zijn. Vervolgens wijst de kern er op, dat er in Naaierij wachturen zijn geweest. Zij vindt, dat gezien de bestaande overwerkregeling de meisjes hiervan in dit geval geen schade mogen ondervinden, De Directie antwoordt, dat zij niet precies kan zeggen, hoe deze storing is ontstaan, doch dat dit geval grondig zal worden onderzocht. Het tweede punt van de kern is een ver zoek aan de Directie of de arbeiders, die 25 jaar in dienst zijn, hiervoor een kleine waardering kunnen ontvangen. De Directie zegt, dat dit verzoek genoteerd zal worden. Verder wordt gevraagd om de arbeiders bij hun 25-jarige echtvereniging een gehele dag vrij m te geven in plaats van een halve dag. Hierna gaat men over tot de rondvraag. Uit de Weverij komt een klacht over teveel wachturen. Betr. een verzoek uit de Krasserij om de hekken in Beek 's morgens eerder te ontsluiten, deelt de Voorzitter mede, dat dit inmiddels is opgelost. Een voorstel van een Kernlid om met de Kerstdagen van de 1 6/o gratificatie f 1,— af te staan aan de Stichting 1940—1945, wordt door de Kern aangehouden om dit met de kernleden nog eens nader te bespreken. Vervolgens wordt gesproken over het stop zetten van enkele machines in de Spinnerij, waar- door de shafsters in loon achteruitgaan. De Directie zegt, dat het soms noodzakelijk blijkt, dat de betr. spinsters als hulp-spinsters ingezet moeten worden om de kwaliteit en productie op peil te houden. In hoeverre hierdoor de shafsters in loon achteruitgaan zal onderzocht worden. Op een vraag uit de Naaierij of het nog nodig is langer over te werken, antwoordt de Directie bevestigend en zegt, dat men vast niet behoeft over te werken, als er niet voldoende werk is. Wel moet er rekening mee gehouden worden, dat het hier orders betreft, die op zeer korte termijn moeten worden uitgeleverd.

Het Anker | 1949 | | pagina 2