Biblioiheeh Parkgeboow. nieuw een ernstige poging te zullen doen door een langdurige voorbereiding, maar dat blijft on der ons. Een prachtprestatie leverde J. Harmsen door als goede tweede op de 800 meter te ein digen, een voorbeeld van goede voorbereiding. Bravo Harmsen, volgend jaar ook Bronsvoort aan je zegekar. Er zijn er echter meer, die met enige oefening op bepaalde onderdelen qua aanleg veel betere prestaties zullen kunnen bereiken. Dat zien we dan een volgende keer wel. V. gehoord. Wat smaakt het lekker als je hele groep door vriendelijke mensen een appel aangeboden krijgt. Verderop wordt weer eens water gegeven en overal staat men met bloemen klaar, vooral dicht bij het eindpunt. Men voelt zich daar thuis en neemt zich voor bij een volgende Airborne wandeltocht weer present te zijn. H.G. Nabeschouwing Airborne-W andeltochi Wat een groot sportgebeuren was die derde Airborne wandeltocht. Uit alle hoeken van ons vaderland waren de wandelaars naar Oosterbeek gekomen. Hoe keurig, hoe feestelijk was alles. Het doet goed aan al dat mooie, al dat goede dat wij daar mochten zien en beleven nog eens terug te denken. Nog voor we Arnhem binnen reden voelden we de sfeer en de stemming, die bij de Airborne wandeltocht zo sterk tot uiting komt. Op de mooie wegen buiten Arnhem zagen we deelnemers, die op hun vervoermiddel stonden te wachten, en het was als een blijde inkomste toen van weerskanten luide en vrolijke begroetin gen door de lucht klonken. In Arnhem zag je groep na groep in de richting Oosterbeek gaan. Steeds weer hetzelfde, bij herkennen of niet herkennen, een begroeting alsof na een lange scheiding oude vrienden elkaar weerzagen. En dan in het feestelijke Oosterbeek zelf. Uit de wagen: Meisjes van Ter Horst Co., aantreden, formeren, en mars naar het sportveld! Hou je goedDenk er aan, er wordt op je gelet. De concurrentie is zwaar. Er zijn 3000 wande laars (om precies te zijn 3563 red.) En daar gaan ze dan, al die 138 groepen. Een lust voor het oog. I Wat een stijl bij sommigen, wat een geoefend heid en beheersing weer bij anderen. Het vergt teveel ruimte om een opsomming van de groepen te geven, maar ik kan niet nalaten, speciaal onder de aandacht te brengen, die kranige groep ver pleegsters. Ik moest er even bij denken hoe wellicht deze hardwerkende jonge vrouwen in de voorgaande en in de komende dagen, aan het ziekbed hebben gestaan, en weer zouden staan van velen die de kracht en gezondheid missen om dit prachtige sportgebeuren te kunnen zien of mede te maken. Dan wil ik ook nog even onder de aandacht brengen, het grote tamboer- en pijpercorps van Oost-Arnhem. De prestaties van deze groep jongeren dwingt te meer bewondering af, wanneer men de wor dingsgeschiedenis van het corps kent. Tenslotte nog een woord van lof voor de houding van het Oosterbeekse en Arnhemse publiek. Wat doet het goed als uit het publiek luid handgeklap en een woord van aanmoediging wordt De dienst voor het uitlenen van boeken is weer geregeld. Elke Woensdag om 7 uur bestaat er gelegenheid voor T.O.V.A.-leden een boek te halen. Leesgeld behoeft niet te worden betaald. We herinneren de lezers er nog even aan, dat de boeken de week nadat ze gehaald zijn, weer terug gebracht moeten werden. Lant men hieraan de hand houden het bevordert de goede gang van zaken, De bibliotheek-commissie. De volgende boeken zijn aan de bibliotheek toegevoegd 1946 Boudier Bakker I De klop op de deur 1947 Claes, Ernest Het leven van Herman Coene 1948 Colmjon. Gerbon Kaderionen 1949 Courths Mahler H. Het geheim v. Dora Lind 1950 Latzko, Andreas Helden en figuranten 1951 Penning L. De verkenner van Christiaan de Wet 1952 Plievier, Theodor Stalingrad 1953 Rellstab L. 1812 1954 Schippers N. Het uilennest 1955 De nieuwe Veldwachter 1956 Stuwe J. R. van De gast van één dag 1957 Vis, Johan Gerucht op de Delta 1958 Brouwer, Jouke De nieuwe aarde 1959 Eberle, Gertrude De wagenmenner 1960 de Gooyer A, C. Op wacht in de dessa 1961 Lilja, Gertrud Het onweer trekt voorbij 1962 v. d. Oever, Fenand Laat mij maar zwerven 1963 Rodriguez. Isabel Brieven aan mijn Moeder

Het Anker | 1949 | | pagina 7