Kernvergadering geweest in verschillende ziekenhuizen en was de laatste jaren, als assistente van Dr. Bloemers, verbonden aan het consultatie-bureau te Almelo. De ervaring, die zijn in deze functies heeft opge daan, zal haar in haar nieuwe werkkring uitstekend van pas komen. Wij geloven dan ook, dat de Directie een gelukkige keuze heeft gedaan en heten hierbij Mej. Traas hartelijk welkom. Moge zij vele jaren haar mooie taak tot zegen van onze arbeiders gezinnen vervullen. d d. 14 September 1949. Aanwezig de heren A. H. ter Horst, H. Jordaan, B. Ligtenberg, D. Markvoort, Ehrenhard, Joh. Brinks, E. Goossen, F. A. Pfeiffer, G. Mensink, J. H. Seppenwoolde, J. H. Nijland, H. Nieuwen- huis, F. Hanstede, en de dames H. H. Bruins en B. W. Maatman. De Voorzitter, de heer A. H. ter Horst, heet de aanwezigen welkom en wel in 't bijzonder mej. Traas, die ook aanwezig is om met de kernleden kennis te maken. Spr. stelt vervolgens mej. Traas voor aan de kernleden als opvolgster van Mej. Rutgers en -spreekt de wens uit, dat de kern ook met haar prettig zal kunnen samenwerken. Namens de kern spreekt de heer Markvoort een kort welkomstwoord tot mej. Traas en hoopt eveneens, dat er wederzijds een goede verstand houding moge zijn. Hierna worden de notulen van de vorige verga dering besproken, welke, behoudens een kleine opmerking, worden goedgekeurd. Vervolgens worden de vragen beantwoord, die in de vorige vergadering gesteld werden. Op de vraag betr. het vastmaken van de ijzeren platen op de vloer in Sterkerij Boomkamp ant woordt de Directie, dat zodra de werkzaamheden van de betr. arbeiders dit toelaten, dit grondig zal worden nagezien. Verder deelt de Voorzitter mede, dat er enige aanzienlijk grote zakkenorders zijn binnengekomen. Deze orders moeten echter voor een bepaalde datum uitgeleverd worden, 't Gevolg hiervan is, dat de productie in de Naaierij moet worden op gevoerd. Hoewel alles in het werk gesteld wordt om de productie te verhogen, zal men toch ge noodzaakt zijn om met met de Naaierij over te werken. Spr. stelt daarom voor om tijdelijk met de Naaierij 1 uur per dag over te werken en geeft de kern in overweging dit geval te bespreken. Naar aanleiding hiervan stelt de kern verschil lende vragen, O.a. wordt gevraagd, hoelang men mag overwerken. De Directie antwoordt, dat zij krachtens artikel 28, lid 7 der Arbeidswet 1919, toestemming heeft gedurende 65 dagen per jaar, vallende in ten hoogste 16 weken, 5 uur per week over te werken. Ook vraagt men of er geen arbeiders in andere afdelingen zijn, die weer in de Naaierij ingezet kunnen worden als naaier en of hiervoor geen nieuw personeel kan worden aangenomen. De Directie antwoordt, dat men hier wel aan gedacht heeft. Er zijn reeds enige arbeiders over geplaatst naar de Naaierij, doch men kan niet al deze betr. arbeiders zo maar uit hun huidige werk halen. Wat betreft nieuw personeel deelt de Directie mede, dat er ook een aantal jongens zijn aange nomen, doch dat dit niet direct in de productie merkbaar is. Op een vraag of ook hier de Weverij ook bij betrokken wordt, antwoordt de Directie, dat dit nog niet aan de orde is, omdat er momeni^fe genoeg doek in voorraad is. Het voor en tegen van dit overwerk wordt ver volgens nader besproken, waarna de kern zegt, dat zij zich kan indenken, dat de Directie tracht zoveel mogelijk orders te krijgen en omdat dit in het belang van alle arbeiders is, meent zij, dat er geen termen aanwezig zijn om niet langer te werken. Zij stelt daarom voor dit met de arbei ders in de Naaierij te bespreken. Verder wordt gesproken over gepensionneerde arbeiders die aan het werk zijn gezet bij het jute drogen. Gevraagd wordt of dit wel juist is, dat deze mensen hiervoor opgehaald worden. Er zijn toch wel D.U.W.-arbeiders te krijgen. De Directie antwoordt, dat er niet voldoende D.U.W-arbeiders beschikbaar waren, omdat deze bij de aaidappeloogst helpen. Bovendien zijn deze mensen uit eigen vrije wil hiermee begonnen en ze zijn volkomen vrij om te komen en te gaan wanneer zij willen. De kern vindt de bedoeling van de Directie goed, doch vindt de zaak op zichzelf fout. Men moest deze mensen niet weer aan het werk helpen. Rondvraag. Betr. de air-conditionning in Beek wordt ge vraagd of deze installatie deze zomer wel helemaal ingeschakeld was. Hierop antwoordt de Directie, dat deze nog niet volledig heeft gewerkt. Bovendien heeft men het niet getroffen met het weer, omdat het erg warm was. Er zullen nog roosters in de muur aange bracht worden, waarna het wel beter zal worden. In verband hiermede wordt ook gezegd, dat het vochtigheidsgehalte tamelijk hoog was, waardoor de jute minder goed te verwerken was. Een verzoek van de meisjes van de wandelclub om een nieuw pakje zal genoteerd worden. Betr. een drinkgelegenheid in de Batchingkamer Boomkamp deelt de Voorzitter mede, dat men even

Het Anker | 1949 | | pagina 2