Vooi de Dames. Juie-Tafelkleedje. Vanille vla mei aardbeien. Bibliotheek Parkgebouw. ®SS2SS2S$2SES2!ISS22S2SS2I® Nu eens een handwerkje, dat we weer van onze eigen grondstoffen kunnen maken. We neme* hiervoor een lapje van 1 M2. Eerst maken we langs de omtrek een open randje. Hiervoor rijgen we eerst de zoom 4 cm., trekken daarlangs aan iedere kant 3 draden uit en maken hierin het open randje, het open randje maken rand. Daarna verdelen tussen de kruisruimte dus 6x6 ruiten en borduren de volgens patroon. De foto geeft ongeveer 7* van 't hele kleedje aan. 6 draden vanaf we een Kruis- we het vlak 36 ruiten in rest Dit kleedje is gemaakt op rode jute en geborduurd met groene, beige en gele wol. 1 Liter melk 60-75 gram suiker 50 gram vlapoeder 1 ei 400 gram aardbeien 40 gram suiker Was de aardbeien en laat ze in een? vergiet zo droog mogelijk uitdruipen. Houdt enkele aardbeien achter en bestrooi ze met wat suiker. Leg de andere aardbeien onder in een schaal en bestrooi ze met de rest van de 40 gram suiker. Bereidt de vanillevla als volgt: Kook de melkvermeng het ei met de suiker en roer dit door de vlapoeder. Voeg hierbij flink roerend wat kokende melk. En giet daarna alles samen door de rest van de kokende melk. Breng alles saam aan de kook niet door laten koken. Als de vla afgekoeld ^[is deze over de aardbeien in de schaal gieten en garneren met de achtergehouden aardbeien. Aan de lezers wordt bekend gemaakt, dat: de uitgifte van boeken zal worden stop gezet tot Woensdag 3 Augustus a.s. ij De nog in 't bezit van de lezers zijnde boeken moeten Woensdag 6 Juli a.s. op de gewone tijd worden ingeleverd aan de leeszaal. De bibliotheek-commissie. Ondergetekende betuigt hiermede haar hartelijke dank aan de Directie van ter Horst Co. N.V., bazen en medearbeiders van de Naaierij Bijvank voor de prachtige 'cadeaux geschonken ter gelegenheid van dienstvervulling. haar 40-jarige JANNA HARMSEN (O's

Het Anker | 1949 | | pagina 8