Noiulen Kernvergadering wonen, en dat ze dus de gelegenheid houden om met hem in contact te blijven. De jubilaris dankte de sprekers voor hun vriendelijke woorden. In zijn met humor gekruide toespraak haalde hij verschillende treffende mo menten uit zijn loopbaan aan. Hij dankte weder kerig Directie en personeel voor de hem bewezen vriendschap en nodigde allen uit op een Dinsdag avond in het Parkgebouw te geven afscheidsfeest, waarmee de plechtigheid was geëindigd. In aansluiting aan het bovenstaande maken wij er volledigheidshalve melding van, dat de feestavond in het Parkgebouw uitstekend is ge slaagd. De avond was aangeboden door de Heren G. Muller, die kortgeleden met pensioen is gegaan, en H. F. Roelofs. Nijvere dameshanden hadden de grote zaal prachtig met bloemen versierd Langs de wanden wa ren zitjes gemaakt, zodat in 't midden een ruimte vrij bleef voor danslustigen. Aanwezig waren met de Families Muller en Roelofs, de Directeuren van de N.V. met familie en het voltallig kantoor personeel met de dames. Nadat een band uit Almelo een nummertje ten beste had gegeven nam de Heer M. G. van Heel-het woord, Met een toepasselijke rede bood hij de beide Heren een handgeschilderd wandbord aan, waarvan de tekst de verschillende gegevens, betrekking hebbende op het dienstverband met de Firma, vermeldt. Deze mooie herinnering aan hun loopbaan werd in dank aanvaard. Na deze, enigszins officiële opening, werd een programma afgewerkt, dat er zijn mocht. Verschillende dames- en herenleden van het per soneel, uiteraard meer tot de jonge garde beho rende, hadden zich verdienstelijk gemaakt met het instuderen van voordrachten, muzieknummers, enz. wat zij ten gehore brachten heeft grotelijks tot het welslagen van de avond bijgedragen. Zo was er een compleet muziekgezelschap, dat, schuil gaande onder een vermomming die deed denken aan de Ku-klux-klan, onder leiding van een kun dig en buigbaar dirigent, populaire wijsjes ver tolkten, die de stemming er in brachten. In de loop van de avond vonden de Heren B. J. Wilmink en A. W. Smit, die meer direct met de Heer Roelofs hebben samengewerkt, ge legenheid in welgekozen woorden uitdrukking te geven aan hun dank voor de aangename samen werking. Namen noemen zou ons overigens te ver voeren laat het voldoende zijn te constateren, dat alles een vlot en genoegelijk verloop had, waarmede èn de gastheren èn de executanten eer hebben ingelegd de dank, die hun werd gebracht, was ruimschoots verdiend. De leiding van de avond berustte in de vertrouwde handen van collega Webbink, die als conférencier uitblonk. Voor z'n geestig aaneenrijgen van de verschillende nummers zij hem hier hulde gebracht. Gerant Mensink met z'n personeel zorgde voor uitstekende bediening. De redactie. van de gehouden op Woensdag 11 Mei 1949. Aanwezig de Heren A. H. ter Horst, H. Jordaan, B. Ligtenberg, Ehrenhard, Joh Brinks, E. Goosen, F. A. Pfeiffer, G. Men sink, J. H. Seppenwoolde, H. Nieuwenhuis, J. W. Pongers, D. J. Wolterink, F. Hanstede, D. Markvoort, en de dames H. H. Bruins en B, W. Maatman. Na opening door de Voorz., de heer A. H. ter Horst, worden de- notulen van de vorige vergadering voorgelezen en de daarin gestelde vragen beantwoord. De kern komt nog eens terug op de lonen van de leerling-spoelers en vraagt hoe de nieuwe regeling werkt. De Directie stelt voor dit punt te laten rusten tot het einde van de vergadering. Men zal dan de Heer Bronsvoort verzoeken hier te komen om een en ander aan de leden uit te leggen. Vervolgens deelt de kern mede, dat een tijd geleden een wever om gezondheidsredenen ander werk is gegeven. Deze wever is echter momenteel terug in de Weverij en vraagt, waarom hij zijn oude getouwen niet terug krijgt. De Directie antwoordt, dat de betr. wever destijds op eigen verzoek in de buitenploeg is geplaatst. Wel bij ziekte, doch in dergelijke ge vallen kan men de machines niet disponibel hou den. Bovendien is deze zaak toch in overleg met de betr. persoon afgehandeld. Verder wordt door de kern nog eens geïnfor meerd naar een wagentje voor het ophalen van de afvaldraden in Weverij Bijvank II. De Directie zegt toe, dit nog eens te be kijken. RONDVRAAG. Op een vraag van de kern waarom nog geen waterkraan aangebracht is boven de pap- bakken in de Sterkerij Bijvank antwoordt de Di rectie, dat de Centrale Werkplaats momenteel

Het Anker | 1949 | | pagina 2