Prol Langini Bibliotheek Parkgebouw '1 Sold. A. H. Landeweerd (Spoelerij kamp") schrijft uit Batavia ,Boom- Hiermeda betuig ik U mijn hartelijke dank voor het cadeau, ontvangen bij gelegenheid van hat 700-jarig bestaan van onze stad Rijssen. Ik waar deer dit blijk van medeleven ten zeerste, Ook het bedrijfsorgaan „Het Anker" is hier van harte welkom, want aan lectuur is hier nog steeds gebrek. Bovendien blijft men op de hoogte wat er zoal in de fabriek gebeurt. Van Sold. A. H. Smalbrugge (Centrale werk plaats) ontvingen wij de volgende brief Het was Maandagmorgen een verrassing voor mij, toen ik op de kamer kwam en er voor mij een pakketje was. Aan allen, die hier aan meegewerkt hebben mijn hartelijke dank. De inhoud was dan ook best en. het rokertje smaakte zeer goed. Op het ogenblik ben ik weer van beroep ver anderd, hetgeen hier nog al eens voorvalt. Ik ben nu chauffeur geworden op een 3-tonuer. Maandag heb ik het rijbewijs gehaald. Verder gaat het mij goed en heb nergens over te klagen. Als we eens. een dag vrij hebben gaan we de bergen in met de auto, waar hut zeldzaam mooi is. Ik eindig nu met nogmaals mijn welgemeende dank en aan allen de beste wensen en groeten. A. H. Smalbrugge (Makkassar) Zoals uit bovenstaande brieven blijkt maken onze jongens het bast. Toch merken wij dat lectuur hun erg welkom Is. We bedoelen hiermee, dat ook een brief van een vriend of oud-collega uit de afdeling zeer op prijs zal gesteld worden. Omgekeerd zullen ook wij gaarne op da hoogte blijven van hun leven in Indië en eventueel brieven in „Het Anker" opnemen, Correspondentie-adressen op het Kantoor (Sos. Afd.) Ingevolge papiertoawijzing B.P.P. No. 6569a verschijnt da uitgave maandelijks. Voor de kinderen van de arbeiders heeft ter Horst Co. N.V door bemid deling van de Ver, T.O.V.A. een Gooche laar vau naam geëngageerd en wel Deze hoopt op Zaterdag 4 December a.s. 's middags om 2 uur op te treden. Arbeiders kunnen voor hun kinderen van 6—-14 jaar kaartjes opgeven aan de baas van hun afdeling tot uiterlijk Woens dagmiddag 1 December. Bij uitreiking van boeken gaat het op het ogenblik niet zoals het behoort. Er is een zo grote toeloop van lezers, dat er bijna geen oog meer op is te houden en de administratie in het gedrang komt. Het moet niet kunnen voorkomen, dat als de laatste klant is vertrokken, er een catalogus op de vloer slingert en hier of daar een boek ligt, dat eerst gevraagd is, vervolgens ingekeken en tenslotte als niet gewenst maar ergens neergelegd is. Als we zo zouden doorgaan, zouden we de kans lopen dat er boeken verloren raakten en dat mag natuurlijk in geen geval. Wij overwegen op het ogenblik middelen om aan deze ongewenste toestand een eind te maken. Nadere mededeling over de nieuwe rege ling volgt zo spoedig mogelijk. De bibliotheek-commissie. St Niklaas

Het Anker | 1948 | | pagina 8