November - Slachtmaand. Uitnodiging Personeels-Avonden. Hoezee 't Is weer November Het is de maand van slacht, En menig dik, vet zwijntje Wordt nu om zeep gebracht, 't Is weer de maand van kluifjes, Bloedworst en zure zult, Van lekk're verse worstjes, Waar ieder graag in smult. Oom Gerrit had van 't voorjaar Zo'n beestje ook gekocht, Hoewel hij zich bewust was, Dat hij 't niet hebben mocht. Hij sprak tot vrouw en kinderen, En zei„Je weet van niets" „November gaan wij 't slachten," „Wij hebben dan ook iets." 't Giag best met 't zwarte beestje, Het vrat zich dik en rond En ongeveer October Woog 't wel 200 pond Ze hadden trouw, gezwegen, Zelfs kleine Janaeman Hoe 't hem ook int'resseerde Hij sprak geen woord er van. Maar zie, daar op een middag Wordt op de deur getikt. Twee heren treden binnen, Heel het gezin verschrikt. Ze vragen aan Oom Gerrit Of hij een varken heeft. „Neen Heren", zegt hij duid'lijk, Terwijl zijn stem wat beeft. „We mogen toch wel kijken „Ja zeker hoor Dat mocht. Daarna wordt Gerrit's erfje Heel grondig afgezocht. En ja, zoals het dikwijls gaat, Men vindt het vette beest. Het is voor onze Geriit Nog nooit zo'n dag geweest. Er komt een grote wagen, Men laadt het zwijn er op. Dat was in Gerrit's leven Zijn allergrootste strop. Daar ging zijn vatte beestje, Zijn worst en aure zult, Waar hij niet, maar een ander Zo heerlijk straks van smult. Ach, Pa had wel vernomen, Men h3Q hem aangebracht Dat zoiets kon gebeuren, Dat had hij niet verwacht. Heel ganw wist heel de buurt het. Het werd een druk gepraat. Maar toch, wie zoiets aanbrengt Verricht een laffe daad. J.H.M. Het zal dit keer geen „PLBER" worden maar wel beloven onze personeelsavonden „KNAL" te worden dit jaar, een avond, waar eens harte lijk en gul gelachen kan worden, veel luim mei hier en daar een brokje ernst. Een avond, waarbjj wtj onze zorgen van eiken dag, die ieder van ons heeft, eens even op zij zetten om nieuwe kracht en levenslust op te doen voor de vervulling van onze plichten, die ons morgen weer wachten. We denken onwillekeurig nog eens even terug aan het plezier, dat wij zovelen het vorig jaar konden verschaffen. V/orden we daar eigenlijk nog niet iederen dag, op de minst verwachte ogenblikken aan herinnerd Als we naar ons werk gaan of eens een straatje omlopen, hoor je de jongens de populaire liedjes van de vorige revue nog zingen en fluiten en schier geen bruiloft worde meer ge vierd of de liedjes van de revue doen opgeld. En het zal U toch ook wel gaan als ons. dat we ze liever horen dan dfe meer benale „songs" als daar zijn dia van Jannau met Ries en Proemn en der gelijke. We hopen door onze komende revue voor bruiloften, die in het verschiet liggen enige nieuwe vrolijke liedjes aan het bruiloftenrepertoire te kunnen toevoegen. Ter vervanging van de Sik van Piln- Gaitjan. Maar terzake. Wij stellen ons voor, voor ons gehele personeel te draaien en op Dinsdag 30 Nov. a.s. en Donderdag 2 Dec. a.s., an wanneer wij dan over het gehele personeel spreken bedoelen wij hiermede ook de „buitenploeg" en onze gepensi oneerden. Namens onze sportvereniging nodigen wij U allen gaarne uit tot een bezoek op een van deze avonden, waarvoor U zich kunt opgeven uiterlijk tot Dinsdag 23 November bij de bazen der afdelingen. De gepensioneerden kunnen zich tot Dinsdag 23 November opgeven aan het kan toor van de nieuwe fabriek bij de heer Slettenhaar, Wij wijzen er nadrukkelijk ©p, dat alle uit- nodigingen strikt persoonlijk zijn en dat ;..,LEEN toegang tot de zaal verleend zal worden op ver toon dan de op naam gestelde T.O.V.A.-feaart, die ieder dezen zomer ontvangen heeft. Ieder zat recht hebben één persoon mee te brengen, én dan denken wij in de eerste plaats aan onze huismoe ders, die ook wel eens ean avondje uit willen ea die op daze wijze met haar mannen kunnen mee komen. Zij in het bijzonder zullen van harte welkom zijn, evenals de verloofden of andere familieleden. Wel ligt het natuurlijk in de bedoeling dat deze eerste avonden zoveel mogelijk voor allen, die in ons bedrqf werkzaam zijn gegeven worden en dat de introducties zoveel mogelijk tot andere leden uit eigen huishouding beperkt worden. Dat mag men ook niet anders verwachten, deze avon den worden immers „DOOR en „VOOR het personeel gegeven. Het ligt wel in de bedoeling ook nog voor de burgerij te spelen, doch dat volgt later.

Het Anker | 1948 | | pagina 5