30- 9-48 4-10-48 4-10-48 5-10-48 6-10-48 11-10-48 18-10-48 18-10-48 D. Bekkernens J. Brunnekreef W. Harbers M. Vossebelt J. H. Koedijk Joh. Spenkelink H. ter Keurst W. ter Keurst (Naaimachines) (Spinn. Boomk.) (Naaimachines) Vertrokken personeel: 25- 9-48 J. H. Poortman 25- 9-48 J. Voortman 2-10-48 H. M. Dijkgraaf 16-10-48 G. Assink (Naaimachines) (Spinn. Boomk.) (Soc. werkster) (Naaimachines) TRISTAN BERNARD, een Frans schrijver, die een zekere faam geniet om de humor waarmee hij zijn verhalen kruidt, had eens met een vriend plaats genomen in een eerste klas coupé van een trein naar Versailles. Hij stak dadelijk een goede havana op en zat genoeglijk te roken toen een heer de coupé binnentrad en hem op scherpe toon vroeg z'a sigaar weg te doen of in een andere coupé te gaan. Geen antwoord. De man herhaalde z'n ■verzoek doch zonder resultaat. Woedend verliet hf de wagen en kwam een ogenblik later terug met de conducteur. „Die meneer heeft geen recht van spreken" zei Tristan Bernard, „hij heeft een tweede klas kaartje en 't is hier eerste klas." Beschaamd en boos moest de man z'n kaartje aan de conducteur laten zien en plaats nemen in een tweede klas compartiment. Toen ze vertrokken waren, vroeg Tristan Bernard's vriend hoe hij ontdekt had, dat do man een tweede klas kaartje had. „Ik zag een stukje ervan uit z'n vestzak steken" antwoordde Tristan Bernard, „en 't was net zoo'n kaartje als ik zelf heb." Uit „Echo' ONZE OUDSTE DIRECTEUR, de Heer M. G. van Heel, vierde 30 September j.l. zijn 72ste verjaardag. Dit was voor de Muziekvereniging „Wilhelmina" aanleiding, haren Ere-Voorzitter des avonds een serenade te brengen, waarvoor ook van de zijde van het publiek grote belang stelling bestond. Op 1 October j.l. herdacht. A. Seppenwoolde, baas in de afd. Spoelarij, de dag waarop hij een halve eeuw in dienst van ter Horst Co. N.V. was geweest. In 1898 werd hij in de Spoelerij „Beek" te werk gestald en in 1908 tot onderbaas bevorderd. Enkele jaren later volgde zijn benoeming tot baas, welke functie hij altijd tot volle tevredenheid van directie en arbeiders heeft vervuld. Door de directie werd hij met zijn jubileum gefeliciteerd, waarbij hem een enveloppe met inhoud werd overhandigd. Op 1 Jan. zal S. worden gepensionneerd es wij hopen dat hij dan nog vele jaren in goede gezondheid van zijn welverdiende rust zal mogen genieten. Tot opvolger van de Heer M. G. van Heel? dia z'n functie heeft neergelegd, heeft de directie vaa Tes Horst 6 Co. N.V. tot Voorzitter van de vereniging T.O.V.A. benoemd de Heer A. H. ter Horst. 1

Het Anker | 1948 | | pagina 8