ONS BOUWEN. buiten de plaats moeten, hiervoor de gehele dag vergoed krijgen Hiervoor is vastgesteld, dat voor bezoeken aan specialisten tot en met Apeldoorn 1/2 dag zal vergoed worden en voor de verder gelegen plaatsen een gehele dag. 2. Kunnen van de Sterkerij Bijvank naar de Kalanderij ijzeren platen gelegd worden Men moet eerst met Spinnerij Beek klaar zijn. Hierna zal men bekijken of er platen over zijn. 3. Kunnen arbeiders, die in de vacantie ziek zijn, hiervoor later een week vrij nemen Voor volgend jaar zal hiervoor een regeling gemaakt worden. 4. Kan er bij de draaischrijf een motor geplaatst worden voor het verplaatsen der wagons op en van de draaischijf Deze zaak is in onderzoek. Naar aanleiding van vr. 1 wordt gevraagd, hoe de vergoedingen zijn voor bezoeken aan specia listen in het Oosten. Hierop antwoordt de Voorzitter, dat hiervoor maxi mum een halve dag vergoed wordt. Verder zijn er geen op- of aanmerkingen en worden de punten ter tafel gebracht. Allereerst komt men met de vraag, of er wat gedaan kan worden aan de deur van Weverij Bijvank II (tegenover Sterkerij Bijvank). Deze deuE loopt erg zwaar en sluit niet vanzelf. De Voorzitter zegt, dat dit bekeken zal worden. Vervolgens wordt gevraagd of er achter de ge touwen in Bijvank II electri.che takels geplaatst ^J^nnen worden om de bomen op te takelen. Dit zal onderzocht worden, zegt de Voorzitter. Verder komt nog een verzoek om een plaats voos de locomotief, zodat de betreffende arbeiders bij het schoonmaken van de machine met slecht weer niet buiten behoeven te zijn. Hierna komt men aan de rondvraag. Uit de weverij komt men met een verzoek om een overall voor de stofophalers. Hierop wordt geantwoord, dat men dan ook met verschillende andere arbeiders in de fabriek reke ning zal moeten houden. Op een vraag om ijzeren platen voor de vloer in de Spinnerij Boomkamp antwoordt de Voor zitter, dat men moet wachten tot dat Spinnerij Beek klaas is. Hierna zal men bekijken, waar ze het meest nodig zijn. Vervolgens wordt door een der leden de vraag gesteld of ook hij niet in aanmerking kan komen voor rijwielvergoeding. De Voorzitter zegt, dat hij meent, dat dit geval binnen de bestaande grens ligt, doch zal dit laten onderzoeken. Op een vraag of het gat in de vloer van Pak-' kerij Beek, waar vroeger een weegschaal gestaan heeft, kan gedicht worden, antwoordt de Voor zitter, dat men met de nieuwe Spinnerij erg druk is en hierdoor wel eens werk uitgesteld moet worden. Dit zal echter de aandacht van de Directie hebben. Tenslotte komt nog een verzoek om overalls voor de plaatswerkers, die vuil werk hebben, waardoor de kleding erg slijt. De Voorzitter antwoordt, dat ook dit nader zal worden bekeken. Hierna sluit de heer A. H. ter Horst deze ver gadering. Daar ieder mens in meer of mindere mate belangstelling heeft voor bouwen als zodanig en deze belangstelling nog wordt vergroot als dit bouwen de fabriek betreft, waar men alle dagen z'n werk verricht, hebben wij besloten U van ons bouwen ook eens één en ander mede te delen. We hadden beter deze toelichtingen kunnen doen tijdens het bouwen, doch toen was ons Dlad er nog niet en in de eerste nummers kon hier voor geen plaats worden ingeruimd. Reeds vóór de bevrijding was de vraag overwogen of de fabriek „Beek nog te gebrui- zou zijn om daarin de nieuwe machinerie op te stellen. Wat da soliditeit en de doelmatigheid betreft, hieraan haperde op verschillende plaatsen nog al iets. Over 't algemeen was het door ver schillende uitbreidingen, een zeer wanordelijk samenvoegsel van een 7-tal verschillende kap- en dakvormen aan de meeste waarvan verschillende bezwaren kleefden wat betreft lichtinval en stof vorming in de kapconstructie. Bovendien was door deze verschillende kapvormen de kolom plaatsing zeer onregelmatig. Wel is geprobeerd de machinerie hierin min of meer logisch op te stellen, doch al spoedig bleek, dat door het m de weg staan van kolommen een practische ruimteverdeling, niet kon worden verkregen. Daar

Het Anker | 1948 | | pagina 3