'I lilas leest ie overschreden ook wanneer de maximum-termijn van 1 jaar, waarover ziekengeld wordt uitgekeerd, is bereikt. V erplich tingen. De veranderingen, welke zich door geboorte, huwelijk en overlijden in het gezin voordoen, moeten onmiddellijk aan de administrateur van het Ziekenfonds worden opgegeven. Ook bij ver andering van werkgever dient de administrateur van het fonds hiervan in kennis te worden gesteld. Zodra een der indirect-verzekerde kinderen zijn zestiende verjaardag heeft gevierd, of voor die tijd in loondienst is gegaan, behoort hiervan mededeling te worden gedaan. Bij bezoek aan arts of tandarts, dient de lid maatschapskaart steeds te worden overgelegd. Rechten der verzekerden. Geneeskundige hulp aan huis. Zowel de rechtstreeks- als de indirect- verzekerden hebben recht op 1. Volledige hulp door de huisarts, op I wiens naam zij zijn ingeschreven. De hulp wordt verleend zowel ten huize van de patiënt als op het spreekuur. Bij verblijf buiten de woonplaats korter dan 30 dagen kan men zich tot een andere arts wenden. Is men voornemens, zich tijdelijk voor langer dan 30 dagen naar een andere ver blijfplaats te begeven, dan is tijdelijke overschrij ving naar een ander Algemeen Ziekenfonds nodig. Men wende zich voor inlichtingen te dezer zake tot zijn fonds. 2. Specialistische hulp. Alleen als de huisarts een verwïjsbriefje afgeeft, kan men zich tot een specialist wenden. Voor zover het betreft een niet aan het Algemeen Ziekenfonds verbon den specialist, is echter vooraf machtiging nodig vanwege het bestuur van het fonds of van de controlerend geneesheer. Dit laatste geldt niet indien men zijn woonplaats heeft verlaten voor een verblijf elders, korter dan 30 dagen. Dit plaatje toont ons, dat kleine oorzaken grote gevolgen kunnen hebben. Immers, een achteloos weggeworpen peukje sigaret, sigaar of een brandende lucifer hebben al ontelbare malen grote branden veroorzaakt. In een bedrijf als onze, waar zeer brandbare grondstof wordt verwerkt, moeten wil dus dubbel voorzichtig zijn met vuur. Het spreekt dan ook vanzelf, dat het roken op het fabrieksterrein of in de fabriek ten strengste is verboden. En toch zijn er nog arbeiders, die, ondanks dit verbod, het niet kunnen laten bij de W.C.'s of in één of ander hoekje een paar trekjes aan een cigaret te doen. Hierdoor spelen zij letterlijk en figuurlijk met vuur, brengen zij hun medearbeiders in groot gevaar en kunnen niet te schatten schade aan het bedrijf toebrengen. Mannen en jongens, in het belang van Uw medearbeider, van het bedrijf en niet het minst in Uw eigen belang, rookt niet in de fabriek of op het fabrieksterrein. S. Heel Nederland heeft feest gevierd Alom was stad en dorp versierd De Koningin, zo hoog vereerd, Had 50 jaar lang geregeerd. Zij had ons land, in al die tijd, Met zorg en vaste hand geleid Doch door vermind'ring van haar kracht Had zij 't noodzakelijk geacht Haar kroon en scepter af te staan, Aan Hare Dochter Juliaan. Wat zij voor 't welzijn heeft gedaan, Zal aangeschreven blijven staan. Uit dankbaarheid bracht groot en klein Haar hulde bij een groots festijn. De tonen van muziek en zang, Die klonken luid, spontaan en lang En telkens riep men, één van zin „Lang leve onze Koningin Ook wij, wij stemmen hierin mee. Geev' God haar lang nog rust en vreê. Dat Hij Haar leide aan Zijn hand De Moeder van ons vaderland. Weer wapperde in heel ons land Het rood-wit-blauw van alle kant, Weer klonk een juichtoon door de lucht Uit stad en dorp en elk gehucht Lang leve Koningin Juliaan Die ons regeren zal voortaan Haas zij gegund een lange tijd Van vreê en voorspoed zonder strijd. Zij blijve nu naar ieders zin Voor ons de jonge landsvorstin. Juliana, Uwe Majesteit Regeer ons dan mat wijs beleid. Wil deze zware weg begaan, Zoals Uw moeder heeft gedaan.

Het Anker | 1948 | | pagina 5