Overzicht Kernvergadering nu onze fiets pakken, dan wel ons naar de plaats van bestemming laten brengen per trein, boot of autobus, om het even, het is alles sport. En als we op onze plaats van bestemming zijn, gaan we wandelen, roeien, zwemmen, we doen haasje-over of spelen een balspel, maar we doen aan sport. Zelfs het slapen op onze strozakken, het bereiden van onze boterham of wat dan ook, het is al sport, wat de klok slaat. Een sport, die ieder, die haar beoefent, de grootste voldoening schenkt. Nog even in vogelvlucht enkele mededelingen. Met 97.5 punt veroverden onze meisjes op de feesten een fraaie beker, beschikbaar gesteld door de Gemeente. Een korfbalwedstrijd RKSV TH C 0-2. Op 21 dezer vertegenwoordi gende elftallen TH C Oosterveld (Enschede) 4-1. Onze afd. „Nut en Vermaak" weer in volle actie. Vertrouwen deze afd. allen uit ons bedrijf weer een aangename en gepaste ontspan ning zal bezorgen. Aanpakken is hier het parool. ^^Dns gedelegeerd lid Tiemens momenteel voor onderzoek in een ziekenhuis. Hopen hem spoedig als één der leidende figuren weer in ons midden te zien. Wekelijkse oefeningen voor meisjes weer aangevangen. Onder deskundige leiding prach tige lichaamsverzorging. Niemand verzuime. Aanvang heren wordt nader bekend gemaakt. Attentie. In de middag van 6 Sept. wordt onze jaarlijkse sportdag gehouden. Nadere aan kondiging volgt. Denk aan de prachtige middag van het vorige jaar. Nu allen meedoen, jong en oud. Moeders met kinderwagens langs de lijn. Dan wordt het een echte middag a onder ons, „personeel ter Horst Co." P.S. Meisjes, weest zuinig op de emblemen. Bij het zoek raken worden alleen nieuwe verstrekt tegen betaling 50 ct. Indien nieuw pakje benodigd, bij Mevrouw Snel oude ouda pakje inwisselen. Wilt U [daar rekening mee houden. W kwV. echter ook de beide vaandels bij de kantoorbrand in vlammen op. Na zeer veel moeite is het kort geleden gelukt het corps weer gedeeltelijk van nieuwe instrumenten te voorzien. De Heer van Heel spreekt dan de wens uit dat het spoedig mag gelukken ook de nog zo onontbeerlijke clarinetten ter beschikking te kunnen stellen. Een gemis bij het koor was ook nog altijd een vaandel en hij deelde mede, dat zijn vrouw. Mevr. G. van Heel—Willems, het plan had opgevat een nieuw vaandel aan te bieden. Hij drukt de leden der vereniging op het hart het vaandel steeds als een symbool te beschouwen waarom ze zich hebben te scharen en hij hoopt dat alle leden zich zo zullen gedragen, dat zij dit vaandel, waarop de naam ter Horst Co. N.V. geborduurd staat, steeds eer aan doen. Helaas zijn met de vaandels ook alle in de loop der jaren verkregen lauweren verloren gegaan. Deze kunnen natuur lijk niet vervangen worden, doch de Heer van Heel hoopt, dat de vereniging zelf zal zorgen, dat het vaandel binnen niet al te lange tiid weer met schitterende prijzen en ereprijzen verrijkt moge worden. Hierna werd het geschenk, dat in een hoek van de kamer was opgesteld, door Mevr. van Heel onthuld en kon het prachtige vaandel in ogenschouw worden genomen. Inmid dels had „Wilhelmina" zich voor de villa opge steld en onder het spelen van enige pittige marsen werd het vaandel aan de vereniging over gedragen. Met het nieuwe vaandel voorop werd een klein marsje door de stad gemaakt en werd onze Burgemeester, die zich inmiddels op het Bordes van het Gemeentehuis had opgesteld een vaandel- groet gebracht. En hiermede is weer een flinke stap gezet op de weg naar herstel van onze mooie muziek vereniging „Wilhelmina." Nu nog de clarinetten ennieuwe uniformen. Ook voor dit laatste hebbeu wij wel goede hoop, maarde hiervoor nodige textielpunten Be. Op 19 Juli j.l. had de uitreiking van een nieuw vaandel voor de Muziekvereniging „Wilhelmina" plaats. Aangezien de heer M. G. van Heel, die op zijn reis ernstig ziek geweest was zich nog erg in acht moest nemen, geschiedde deze uitreiking in besloten kring te zijnen huize. Nadat de Burge meester, de Directie, zomede het voltallige Bestuur en de Commissie van Toezicht hadden plaats ge nomen, nam de Heer M. G. van Heel het woord. Hij releveerde dat bij de oprichting in 1898 het eerste oude vaandel geschonken was door de oude Dames ter Horst, waaronder ook zijn moeder. Mevr. D. van Heel—ter Horst. Vijf en twintig jaar daarna in 1923, was het weer zijn moeder die toen het oude afgetakelde vaandel liet vervan gen door een nieuw. Met alle instrumenten gingen d.d. 11 Augustus 1948. Na opening door de Voorzitter, de heer A. H. ter Horst, worden de notulen van de vorige vergadering voorgelezen en de daarin gesteldevragen beantwoord. Betreffende vraag 1 zou één der kernleden liever zien, dat de arbeiders voor een onder steuningsfonds wekelijks 5 cent betaalden. De arbeiders zouden ur dan recht op hebben en meer het idee krijgen van zelf-hulp. Hierop wordt geantwoord, dat het dan even eens een gift zou blijven. Bovendien vergt het heel wat werk om wekelijks iedere arbeider 5 ct. van het loon af te houden.

Het Anker | 1948 | | pagina 7