Bibliotheek Parkgebouw. Overzicht Kernvergadering Sedert onze vorige opgaaf zijn de volgende boaken aan onze catalogus toegevoegd Aimand Gustav Vrijkogel Amundsen R. Mijn leven als ontdekkingsreiziger Arfa Prinses Het lied dat het donkere water zong Ayres Ruby M. Zonneschijntje Het lidteken Bakker P. Ciske groeit op Geen bekende 't Eerste bedrijf Beyerlein Frans A. Lenteleugen Bos Fokko De moord in het slop Boudier-Bakker De ongeweten dingen Brand Max De sterke vuist Brandligt Walter Kerels in Grandel Broedelet Joh. W. Met de Boemel Bulwer Lytton De laatste dagen van Pompei' Caine Hall De eeuwige stad Chapelle-Roobol Bartje Corelli De jonge Diana Corsari Willy De onbekende medespeler Courths Mahler De wilde Ursula De verloren ring Gij zijt mijn uitverkorene De grote liefde Wie werpt de eerste steen Uit m'n eerste huwelijk Ze hadden elkander zo lief Bedelprinsesje De schone secretaresse Edel Edmund De dans-maniak Faber Dr. H. Wat heeft de godsdienst ons te zeggen Fletcher J. S. Onzichtbare machten Het kasteel Marchester Royal Ganghofer L. De jager van Berchtesgarden GarviceChr. Toneelspeelster of Markiezin Gilbut Henry Hes boek der zeerovers Goch Kaulbach Anna v. De droom Gourdon P. Zijn erfdeel Grey Zane De wildernis overwonnen Harbou Thea v. Het Indische grafmonument Herzog Rudolf De Hanzeaten Hondt d'Gustaaf Als 't harte onrustig is Hoorn M. van Ruiterweelde Hutchinson A. S. M. Als de winter komt Het wenkende licht Jonge Jan Verdonkerd goud Jong A. M. de Het verraad Keiler Helen Uit het duister Kessel J. Helene Borissoffna Key Ellen De eeuw van het kind Levenslijnen Lagerlöf Selma Ingrid Lidth C. van de Jeude Banden May Dr. Karl Het geheim van de Witte Bison n Winnitou d.d. 14 Juli 1948. Na opening door de Voorzitter, de heer A. H. ter Horst, worden de notulen van de vorige vergadering voorgelezen, welke onveranderd goed gekeurd worden. Hierna worden de vragen beantwoord, die in de vorige vergadering zijn gesteld. Op een vraag betr. de lonen in de Centrale Werkplaats wordt door de Voorzitter geantwoord, dat gebleken is, dat men in vergelijking met om liggende plaatsen hier in verhouding goed ligt. Vervolgens wordt gevraagd hoe de nieuwe loon regeling is voor de plaat3werkers. Hierop deelt de Voorzitter mede, dat de vaste ploeg plaatswerkers nu ingedeeld is in groepen en dat voor elke groep een loon is vastgesteld. Ook wordt er geinformeerd of de 2% vacantie- toeslag ineens uitbetaald wordt. De Voorzitter deelt hierop mede, dat er een al gemene regeling is gemaakt voor de Twentse fabrieken om met de vacantie 1% uit te betalen en later de andere 1%. Verder wordt er gesproken over het op te rich ten ondersteuningsfonds waaruit voor arbeiders, die ziek zijn versterkende middelen kunnen gekocht worden. Door de kern wordt het voorstel gedaan hiervoor 5 ct. p/w van elke arbeider te vragen. Zij vraagt, of de Directie bereid is hieraan een zelfde bedrag toe te voegen. De Voorzitter antwoordt, dat dit nader besproken zal worden. Tenslotte wordt gevraagd of het voorstel van de kern om wekelijks een bedrag van 25 et. af te dragen voor hulp aan de nabestaanden bij een event, sterfgeval van een gehuwde arbeider of kostwinner, in de fabriek aangeplakt kan worden. Hierop antwoordt de Voorzitter, dat de Directie met dit plan accoord gaat en er eenzelfde bedrag aan toe zal voegen, mits alle arbeiders(sters) hier aan meedoen. Het zal in de fabriek aangeplakt worden. Besloten wordt, dat de arbeiders met event, aan merkingen hierop bij de baas kunnen komen, die deze aan de kernleden zullen doorgeven. Door de Directie wordt dan nog medegedeeld, dat er bij het Bouwfonds iemand is, die niet ver der wil sparen. Mocht men iemand weten, die deze rechten over wil nemen, dan bestaat hiervoor, de gelegenheid. Hierna komt men aan de rondvraag. Allereerst komt een vraag of iemand, die met pensioen gaat en die niet het aantal dienstjaren heeft bereikt, waarbij een cadeau wordt gegeven, een gift kan gegeven worden naar het aantal dienstjaren. De Voorzitter zegt, dat dit besproken zal worden.

Het Anker | 1948 | | pagina 6