Familieberichten. Onlangs is in het Parkgebouw een algemene vergadering gehouden van onze revueïsten(tes) en voorzitter Paauwe heeft beknopt een volledige uiteenzetting gegeven wat komen gaat. Niets van gehoord zegt U Nog al wiedes alle aanwezigen hebben het consigne gekregen niet uit de school te klappen en evenmin als er het vorige jaar iets gezegd is, zal er ook nu iets uitlekken. Maar dit kunnen wij U wel verklappen, wanneer de plannen volgens opzet verwezenlijkt kunnen worden, en dat is de Smidse en ook ons gedelegeerd lid toe vertrouwd, dan wordt het knal. Maar het zal veel, heel veel eisen, van de leiders, doch ook van alle medespelenden, dat heeft ieder wel zeer goed aangevoeld. De laatste week van deze maand vieren we het 700 jarig bestaan van de Stad Rijssen. U weet, dat Zaterdag, de laatste dag, in het teken van de sport zal staan. Op het sportterrein van Rijssen Vooruit worden in de morgenuren ver schillende wedstrijden gehouden waaraan ieder kan deelnemen en waaraan mooie prijzen verbonden zijn. Doet U ook mee aan hardlopen, hordenloop, hoogspringen, mastklimmen, kuipjesteken, vogel en fladderschieten, en trekt U ook even mee om de schutterskoning feestelijk af te halen Hoe meer zielen, hoe meer vreugd, het gaat om de pret en aan een algemeen feest als dit moest ook eigenlijk ieder mee doen. Meisjes uit de fabriek kunnen zich uiterlijk 26dezer opgeven bij de leidsters van de verschillende afdelingen van onze sport verenigingen, de heren kunnen zich opgeven bij Joh. Poortman, Naaierij, Jan Smalbrugge, Weve rij of Wolterink, Smederij. De sport valt ook de eer te beurt de feestelijkheden te openen met een défilé op Woensdagavond van 7 tot 8 uur. Van onze meisjes weten wij, dat zij allemaal zullen aantreden, doch wij zouden ook gaarne onze voetballers in de rij zien, iedere afdeling gestoken in eigen groepskleur. En als er dan een afdeling mocht zijn, die geen animo heeft, laat een ander zich daardoor toch niet laten weerhouden. Het is, we herhalen het, een algemeen feest en dan moeten wij, wat sport betreft, hieraan ook onze algemene medewerking verlenen. Afdelingen die wensen deel te nemen, worden verzocht ons de jerseys tijdig even toe te zenden, zodat ze keurig gewassen en gestreken bij het défilé gebruikt kunnen worden. Het kantoorelftal, dat in onze competitie steeds min of meer is blijven krukken, doet het blijkbaar alleen goed, wanneer het op tournee gaat. Op 14 dezer werd de strijd eens weer aan gebonden tegen het kantoor Van Heek 6 Co. te Enschede en op het terrein van de tegenpartij wisten de roodkragen met niet minder dan 37 te winnen. De wisselbeker, die de firma Van Heek en Co. hiervoor uitgeloofd heeft, zal dus voor het eerst tijdelijk in het bezit komen van onze ploeg. Het ligt in de bedoeling in de naaste toe komst ook een dergelijke permanente ontmoeting te organiseren tussen een fabriekselftal uit ons bedrijf en een fabriekselftal uit een ander groot bedrijf en wij hopen hierop eerlang terug te komen. Onze meisjes hebben zich bepaald tot enige korfbalwedstrijden tegen de meisjes van R.K.S.V., resultaat één nederlaag en twee overwinningen. Aan de wandelmars op 31 Juli a.s. hier ter plaatse neemt weer een groep van plm. 50 meisjes deel, hetgeen mogelijk is, omdat de tocht eigenlijk niet door één der plaatselijke verenigingen, doeh door het Feest-Comité georganiseerd wordt, waarvan alleen de uitvoering is overgedragen aan WIOL, HEKA en onze sportvereniging. De jury zal trouwens bestaan uit personen buiten onze plaats, door de Bond aan te wijzen. Wij wensen onze meisjes succes en hopen, dat zij beslag zullen weten te leggen op één der mooie extra prijzen, voor daze tocht beschikbaar gesteld. En nu, tot slot, we wensen U allen een mooie en prettige fabrieksvacantie. Als II uitgaat, probeer dan eens een verslag je voor ons te maken dat wij in ons maandpraatje kunnen ver werken. Wij zouden dit zeer op prijs stellen. V. Geboren: 26-6-48 Jan zv H. Assink en J. Mensink (Bniten- ploeg). 27-6-48 Dina dv H. Zaudvoort en G. Langenhof (Weverij Beek). 30-6-48 Jan Gerrit zv H. Lohuis en B. Poortman (Kalandert) Boomkamp). 2-7-48 Maria Catharina dv E. Paauwe en J. H. G. Oude Wesselink (Smederij). 3-7-48 Hermina dv D. van Brussel en G, Ool- bekkink (Weverij Beek). 9-7-48 Gerrit Jan zv B. J. Gerritsen en H. Dan- nenberg (Krasserij Boomkamp). Gehuwd: 16-7-48 H. Bakker (Spinnerij Boomkamp) en A. Ligtenberg. In dienst getreden Personeel: 1-7-48 J. Brandriet Buitenploeg 5-7-48 J. Dannenberg Spinnerij Boomkamp 5-7-48 W. Rozendom Vertrokken Personeel: 1-7-48 J. Dokters Smederij 1-7-48 J. Pijffers Spoelerij Boomkamp 1-7-48 H. Schulenburg Wever^ Boomkamp 10-7-48 J. Altink Krasser^ Bijvank

Het Anker | 1948 | | pagina 5