Sport. Donderdagmorgen, gaat het ziekengeld in op Zaterdagmiddag Donderdagmiddag, gaat het ziakengeld in op Maandagmorgen Vrijdagmorgen, gaat het ziekengeld in op Maandagmorgen Vrijdagmiddag, gaat het ziekengeld in op Maandagmorgen Zaterdagmorgen gaat het ziekengeld in op Dinsdagmorgen De carenzdagen worden terugbetaald en wel na de 4en uitkeringsdag lOen 16en 22en 28en telkens een Vs dag. Ook keert de Afd. Kas 55,— kraamgeld uit aan de echtgenote van de man, die in 't jaar voorafgaande aan de bevalling, gedurende ten minste 156 dagen verplicht verzekerd is geweest. Bij de bevalling hebben ook de dochters, stief- en pleegdochters van de man of de vrouw, die in het jaar voorafgaande aan de bevalling gedurende 156 dagen verplicht verzekerd is ge weest, recht op uitkering van kraamgeldop voorwaarde dat le. Zij gedurende de laatste 3 maanden vóór haar bevalling met bovenbedoelde Vader of bovengenoemde moeder in gezinsverband hebben samengeleefd. 2e. Zij niet reeds daarop aanspraak hebben, om dat zij zelf op de dag der bevalling verplicht verzekerd waren. Ook de weduwe, wier bevalling plaatsheeft binnen driehonderd dagen na het overlijden van haar man, heeft tegenover de Afd. Kas aanspraak op een kraamgeld van f 55,indien vaststaat dat haar man op de dag van overlijden nog verplicht verzekerd was. Hetzelfde geldt voor een dochter, stief- of pleeg dochter, wier bevalling plaats heeft binnen een maand na het overlijden van haar vader, stief- of pleegvader of moeder, stief- of pleegmoeder. Gedeeltelijke uitkering van ziekengeld is mogelijk, zodra een controlerend geneeskundige het in 't belang van de zieke arbeider acht, dat deze een gedeelte van zijn werk verricht. Indien de verzekerde in de gelegenheid wordt gesteld tot het verrichten van een gedeelte van zijn werk tegen tenminste de helft van zijn loon, zal het ziekengeld gedurende dit tijdvak aangevuld worden tot 100 van zijn dagloon. v. d. N. De laatste keer moest onze bijdrage wegens plaatsgebrek nogal beknopt worden en dat was oorzaak, dat eigenlijk alleen de Dames-afdeling aan de beurt kwam. Thans beginnen wij met onze Heren-afdeling en dan eerst de afd. voetbal. Daar zit de klad een beetje in, laat ons dat eerlijk erkennen. Tot dit seizoen liep het uitstekend, maar het minder goede voorbeeld van de Smederij om bij een vastgestelde wedstrijd, zonder meer, verstek te laten gaan, heeft aanstekelijk gewerkt. Na dien zijn er, die dit minder goede voorbeeld gretig volgen en wel eens een balletje willen trappen, als ze „goede zin" hebben. Maar dat zal niet gaan en dat kan ook niet. We hebben onze voetbal-competitie niet op reglementen willen instellen doch verwacht, dat ieder zich aan zijn toezegging zou houden, zoals dat sportief ook verwacht mocht worden. Het was immers een vrijwillig door ieder aangegane verplichting, die men op zich had genomen. De ondervinding van dit seizoen heeft echter aangetoond, dat wij voor een volgend jaar twee dingen kunnen doen, óf er mee ophouden, óf reorganisatie toepassen. Nu is het niet de schuld van alle leden van een be paalde afdeling, wanneer het eens mis gaat en wij op het laatste ogenblik van anderen moeten horen, dat zo'n afdelings-elftal niet zal opkomen^^ Dat is meer nog een gebrek aan onderling con tact, gebrek aan leiding in zo'n groep. Daaraan mag wel in de eerste plaats eens de nodige aan dacht geschonken worden. De zaak is voor dit jaar bekeken en wij kunnen ons voor het vol gende jaar tijdig beraden. Persoonlijk zouden wij het betreuren, wanneer het streven van onze sportvereniging, om personeel uit de fabriek, het personeel van de kantoren en de Directie van ons bedrijf, die wel in het bijzonder getoond heeft begrip van onze tijd te hebben, wanneer dit streven en deze opzet zo slecht werd verstaan. De ondervinding van de laatste jaren heeft toch wel duidelijk aangetoond, dat wij, mede door onze sport, veel nader tot elkaar kunnen staan en dat dit leidt tot beter begrip en waardering. Het beste voorbeeld geven hier wel onze meisjes. Daar heerst eenheid en doelbewustheid. Zij be grijpen, waar het om gaat, althans voor het over grote gedeelte. De eindstand der voetbalcompetitie is dit seizoen^ als volgt Gesp. Gew. Gel. Verl. Pt. V. T. Spoelerij 8 5 1 211117 Beek 7 3 1 3 7 9 9 Naaierij 8 3 2 3 81714 Kantoor 8 3 2 3 811 13 Veteranen Comb. 7 2 0 5 4713 De wedstrijd Beek-Veteranen wordt, als niet meer voor de bezetting van belang zijnde, niet gespeeld. De afd. Spoelerij heeft dus dit seizoen beslag op de ereplaats weten te leggen, doch het pnntenaantal der andere afdelingen bewijst wel, dat het niet gemakkelijk geweest is. Des te eervoller voor de kampioensploeg, die wij. wetende de tolk te zijn van allen die aan de competitie deelnamen, hiemede onze gelukwensen aanbieden. Maar het laatste woord is aan onze voorzitter, straks op ons sportfeestje.

Het Anker | 1948 | | pagina 4