Vacaniie. EEN GOUDEN JUBILARIS. T natuuriijk naar de dollarlanden tot stand moeten worden gebracht. In het verdere verloop van zijn rede wees Minister Lieftinck op de noodzaak tot versterking en gezondmaking der publieke financiën. Meer nog dan voorheen moeten wij gaan letten op het productief en deviezenverdienend effect der over heidsuitgaven. Doen wij dit niet, dan ontstaat er een onhoudbare toestand, dat ons land door de aanhoudende grote begrotingstekorten uiteindelijk in een inflatietoestand zou kunnen geraken, die grote spanningen opwekt in lonen en prijzen, onze exportpositie in gevaar brengt en een deva luatie van de gulden tot slotscène zou kunnen hebben. M inister Lieftinck eindigde zijn radiorede met er op te wijzen, dat wij met het Europese herstel programma in de rug toch nog een harde strijd vóór ons hebben. Geen wanhopige strijd, zoals het geval zou zijn geweest indien de Marshall-hulp was uitgebleven, want thans is er een perspectief het perspectief van de gestadige opgang en eco nomische onafhankelijkheid. Voorwaarden daartoe zijn Inspanning en offerbereidheid van ieder on zer persoonlijk en nauwe constructieve samen werking in nationaal en internationaal verband. Aan duidelijkheid laat dit betoog niets te wensen over. Het stelt ons helder voor ogen voor welke moeilijkheden ons land en ons volk staan en zeer begrijperlijk vinden wij het dan ook, dat de Regering een beroep op ons allen doet om het onze er toe bij te dragen te ontsnappen aan de dreiging ener inflatie, die een catastrophe zou betekenen voor ons bestaan en die ons ten slotte zou voeren naar volslagen economische afhan kelijkheid. w? Aan de Meisjes in de fabriek. Nog enkele maanden en we hebben weer vacantie. Vacantie betekentniet werken, rusten, vrij zijn. Toch zullen we niet een hele week nodig hebben om uit te rusten en zal er wel een gedachte bij ons opkomen om er 1 of meer dagen op uit te trekken. Het ligt in mijn bedoeling om bij voldoende deel name voor de a s. fabrieksvacantie weer een ge zellig reisje te organiseren. Met het oog op de voorbereiding hiervan, ver zoek ik de meisjes, die hiervoor interesse hebben op MAANDAG 3 MEI, 's avonds 5,30 uur bij mij op kantoor te komen om een en ander nader te bespreken. Event, plannen en voorstellen zie ik met belang stel/ng tegemoet. De Soc. Werkster. Op 20 Maart herdacht de Heer J. W. Sep- penwoolde de dag, waarop hij 50 jaar geleden bij onze firma in dienst trad. Hij begon zijn loopbaan als arbeider in de Spoelerij Beek. Hier werkte hij achtereenvolgens 2 jaar als kruisspoeler en 2 jaar als copsspoeler. In 1904, toen hij 17 oud was werd hij'over geplaatst naar de Weverij cm zich daar in de weefkunst te bekwamen. Aangezien Seppenwoolde een open oog had voor de technische zijde van dit vak werd hij in 1911 bevorderd tot touw baas in Weverij „Boomkamp. Deze functie heeft hij tot nu toe dan ook met zeer veel toewijding en opgewektheid verricht. Op de dag van zijn jubileum werd de jubi laris 's ochtends op het privé-kantoor ontvangen door de Directie, waar hem bij monde van de Heer M. G. van Heel een geschenk[werd over handigd. Ook de wevers van zijn sectie lieten zich niet onbetuigd en boden hem een prachtig scheerstel aan. De jubilaris voelt zich nog echt fit en wij hopen en vertrouwen, dat hij z'n werk in de tijd, die hem nog van z'n pensioen scheidt, tot eigen voldoening en tot tevredenheid van de Directie zal mogen verrichten. 1 ijPi H. NIJLAND Geboren 10-12-1886 Overleden 17 Maart '48. M. KWINTENBERG Geboren 30-9-1878 Overleden 17 Maart '48 INGEKOMEN STUKKEN EEN ARBEIDER. Wegens plaatsgebrek kan het dooi U inge- zondene aiet worden opgenomen. Jttfc m v,.-®.

Het Anker | 1948 | | pagina 4