Sport. BEKNOPT OVERZICHT VAN DE LAATSTE KERNVERGADERING d.d. 10 MAART j.l. In verband met de plaatsruimte moeten wij ons beperken tot een beknopt overzicht en zullen daarom een uittreksel geven van de voornaamste punten van bespreking. 1T extiel verstrekking In deze vergadering werd nogmaals gesproken over de textiel-regeling voor fabrieken. Tot nu toe is het nog niet gelukt in deze regeling opgenomen te worden. Be sloten werd opnieuw audiëntie bij de Mi nister aan te vragen. (Dit is inmiddels gebeurd). 2. Uitgifte bedrijfsorgaan. Door de Directie werd medegedeeld, dat er binnenkort een bedrtjfskrant zal uitkomen, hetgeen met instemming werd begroet. 3. Aanvulling Ziekengeld. Gevraagd werd of het mogelijk is in bepaalde gevallen een verhoogd ziekengeld uit te keren. Deze zaak is in behandeling genomen. 4. Uitkering Kinderbijslag voor Pasen. Vervolgens werd een verzoek gedaan om zo mogelijk de kinderbijslag vóór de Paasdagen uit te betalen. Besloten werd hierop een voorschot uit te keren van f 25,00 per kind. Het restant zal dan met de afrekening uit betaald worden. 5. Collecte voor militairen in Indië. Door de kernleden werd voorgesteld in de fabriek een collecte te houden voor de ar beiders uit de fabriek, die als soldaat in Indië zijn. Door de kernleden zal bij de medearbeiders geinformeerd worden of hier voor animo bestaat. 6. Fietsenbergplaats Boomkamp en Beek. Bij het uitgaan der fabrieken deden zich bij de ingang van de rijwielbergplaats Boomkamp nog al eens verstoppingen voor. Er werd nu gevraagd of er geen uitgang bij gemaakt kan worden. Het bleek, dat dit reeds de aandacht der Directie had. Er zal n.l. aan de Noordzijde een uitgang bij gemaakt worden, zodat de mensen aan die kant het terrein verlaten kunnen en elkaar bij de ingang niet behoeven te passeren. In Beek is men nog bezig een geschikte plaats uit te zoeken. Ook met het oog op de fietsen, die overal om de fabrieken worden neergezet, zal dit zo gauw mogelijk in orde gemaakt worden. 7» Jubilea. Deze zaak is in behandeling genomen. L. Zoals wij de laatste keer reeds schreven,, waarde sportvrienden, ons contactblaadje heeft afgedaan en heeft het veld moet ruimen voor een fabriekskrant. We kunnen hierom niet treurig zijn, al was het alleen maar, omdat onze fa briekskrant regelmatig zal verschijnen waardoor ons contact ook regelmatiger zal worden. Aan de andere kant stemt het ook wel wat weemoedig het vertrouwde contactblaadje te moeten missen. Het was immers zo intiem, zo geheel voor ons zelf. We konden af en toe zo heerlijk over kleine voorvallen schrijven die speciaal voor onze eigen kring bedoeld waren en waaraan wij ons plezier hadden. We konden ons ook veroorloven een vrijere woordspeling te gebruiken, waardoor de bedoeling in eigen kring beter en op wellicht meer gewaardeerde wijze tot uiting kwam. Onze fabriekskrant komt onder ogen van ons gehele personeel, is van meer standing dan ons eigen blaadje, en daarmede zullen wij rekening hebben te houden. Maar wij doen dat dan toch onder enig voorbehoud. We zijn overtuigd en hebben meermalen op ondubbelzinnige wijze de bewijzen ontvangen, dat ons contactblaadje met al zijn gebreken door onze sportvrienden gaarne gelezen werd en wij beloven dan de Redactie ook niet bij voorbaat, dat we voortaan zoet zullen zijn en geen bokkesprongetjes meer zullen maken. Dat ligt ons nu eenmaal niet. Maar, zoals gezegd, wij begroeten onze fabriekskrant met grote vreugde en wij hopen van harte, dat dit ook bij U allen het geval is. In een grootbedrijf, waarin wij allen werkzaam zijn, zijn wij hierbij, zonder uitzondering ten zeerste geinteresseerd. Persoonlijk contact, zoals in het kleinbedrijf, is bij ons nu eenmaal niet mogelijk en daarom kan en moet onze fabriekskrant hiertoe bijdragen, moet deze zijn een band, die bindt. Het moet ook zijn een krant, dat de verdere opbouw en groei van ons bedrijf beoogt, een krant, die daartoe voor ieder, die aan deze opbouw wil medewerken moet openstaan. Wanneer wij thans een overstapje nemen naar onze sportafdeling willen wij, terwille van onze talrijke nieuwe lezers, als eerste de vraag stellen wat wij met onze sport beogen. Het antwoord kan kort en eenvoudig zijn. In de eerste plaats het lichamelijk welzijn van onze jonge mensen en in de tweede plaats het bieden van nuttige en prettige ontspanning. Dat is alles, waarde lezer, niet meer, niet minder. Over het nut van oordeelkundige en goed geleide sport behoeven wij verder niets te zeggen. Wie hier aan misschien nog mocht twijfelen raadplege zijn huisarts. En degenen, die zich eens nader op de hoogte willen stellen wat wij de jongeren aan ontspanning bieden zonden wij willen verzoeken tijdens de oefeningen op Woensdagavond eens een kijkjè te komen nemen in onze sportzaal of zich op een Zaterdagmiddag, wanneer onze wan delclub uittrekt, buitenaf eens verdekt op te.

Het Anker | 1948 | | pagina 2